Včelka Meduška - Pohádky z včelího úlu přehled

Včelka Meduška - Pohádky z včelího úlu https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/502227/bmid_vcelka-meduska-pohadky-z-vceliho-ul-hFh-502227.jpg 4 14 14

Meduška je včelka průzkumnice. Od jara do podzimu poletuje po rozkvetlé louce a hledá pro ostatní včely květy s tím nejlepším pylem. I když má práce nad hlavu, vždycky si najde čas na zvídavé otázky malé včelí larvičky a vypráví jí o tom, jak to chodí v úlu a kdo má co na starosti. Přečtěte si i vy její vyprávění. Dozvíte se spoustu věcí nejen o včelkách, ale i čmelácích, beruškách nebo vosách.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Včelka Meduška - Pohádky z včelího úlu. Přihlašte se a napište ho.

Luciluc
05.11.2023 4 z 5

Knížka čtená dceři. V knihovně mě upoutala názvem, ilustrací na obálce a následně i anotací. V příběhu se dočtete nejen o včelách, ale i o vosách, čmelácích, beruškách či mandelinkách. Naučných informací je tu mnoho (i pro dospělé), ale na mě to bohužel často působilo našroubovaně a těžkopádně, některé pasáže se mi i špatně předčítaly. Zkrátka jsem postrádala pohádkovou lehkost příběhu. Kniha nese název Včelka Meduška, čekala jsem, že se tam bude tato konkrétní včelka vyskytovat častěji. Za mě lehké zklamání, ale velké plus je popis toho, jak to v úlu (a nejen v něm) funguje. Ještě je druhý díl Včelka Meduška – Pohádky z rozkvetlé louky, který budeme také číst, protože dcerku nejvíce zajímaly včely létavky a těšila se, až Sedmikráska s Nešikulkou vylétnou poprvé na louku, k čemuž v tomto díle nedošlo. Pro nadšence o hmyzí svět, a včely obzvlášť, doporučuji.

KatyM.
04.10.2022 4 z 5

Krásně ilustrovaná kniha, o životě včelek. Synovi se kniha líbila.

janinca
13.11.2021 1 z 5

Toto rozhodně nebyl můj šálek čaje… Po přečtení anotace jsem měla úplně jiná očekávání. Příběhy mi přišly nezáživné, na sílu napsané.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Včelka Meduška - Pohádky z včelího úlu v seznamech

v Právě čtených1x