Vánoce přehled

Vánoce https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98777/bmid_vanoce-i7S-98777.jpg 4 5 5

Inspirativní zamyšlení o Vánocích a jejich prožívání. Narození Spasitele je skutečným důvodem k oslavě, ale nikoliv takové, jaká se nám všude kolem nabízí. Je třeba si uvědomit a hlouběji prožít vánoční poselství…

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vánoce. Přihlašte se a napište ho.

Jana512
31.12.2021 4 z 5

Sešitková publikace vychází v edici Chvilka klidu. Když si tu chviu uděláme, dostaneme zajímavé informace např. Jak správně dávat dárky, abychom udělali opravdovou radost. Jsou zde informace , kde se vzal vánoční stromeček a jak také vánoční stromy se využívali k charitativním účelům. Kde se vzali jesličky? Již sv. František nechal postavit první, aby se lépe prožívala atmosféra Vánoc a dodnes se vytváří různé betlémky, které o Vánocích zdobí obydlí. K vánoční době patří i konec roku se svátkem sv. Silvestra. Autor nás seznamuje s tímto světcem, který byl papežem a dává doporučení, jak dobře prožít poslední den v roce. Ten přechází v Nový rok s novým letopočtem. I tato změna nás může vést k různým předsevzetím, ale nemělo by zůstat jen u plánů. Dalším svátkem je slavnost Tří králů, kdy mudrci z Východu se přišli poklonit Ježíšku. Autor tu vysvětluje význam jmen a v závěru nás vybízí k zamyšlením nad svým životem, tak jak to učinil on a když tak přemýšlel, přišli k němu tři králové na koledu. Doporučuji pro lepšímu porozumění všech vánočních zvyků.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Vánoce v seznamech