Války Anunnaků a lidí přehled

Války Anunnaků a lidí https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488049/bmid_valky-anunnaku-a-lidi-dqt-488049.jpeg 5 28 28

Kronika Země série

< 3. díl >

Kniha Války Anunnaků a lidí, která se chystá posuzovat přítomnost studiem minulosti, ukáže, že dlouho předtím, než lidé válčili s lidmi, mezi sebou válčili bohové; že stejně jako války bohů začaly války lidské. Navíc také ukáže, že války bohů o kontrolu nad Zemí začaly na jejich vlastní planetě. Příběh Anunnaků, kteří sem přišli z Nibiru, je také knihou, která je poseta válkami. Zdroje, sloužící pro rekonstrukci událostí na Zemi i na nebi, zahrnují písemné záznamy očitých svědků – některé z nich jsou skutečnými zprávami diktovanými samotnými bohy. To, že se část příběhu odráží v biblické knize Genesis (1. Kniha Mojžíšova), je obohacujícím bonusem, který má širší důsledky pro věrohodnost Bible. Tato kniha bude podrobnými zprávami o tom, jak se antagonismus, soupeření a ambice mezi bohy vymkly z rukou a před 4?000 lety vedly k prvnímu použití jaderných zbraní na Zemi ještě více odhalující – i zneklidňující. Zánik první lidské civilizace byl pak nezamýšlenými důsledky rozpoutané pohromy. Třetí kniha ze Sitchinových „Kronik Země“. Dávno předtím, než člověk válčil s člověkem, bojovali mezi sebou bohové. A tak války člověka vskutku započaly jako války bohů. A války bohů, kteří se chtěli zmocnit naší Země, započaly už předtím na jejich vlastní planetě. Tak se stalo, že první lidská civilizace padla za oběť nukleární zkáze... Jedná se o skutečnost, nikoli fikci; a je potěšující, že vědecké výzkumy, které po prvním vydání této knihy následovaly, potvrdily nejen okolnosti této události, ale také přesné datum, které jsme jí stanovili: 2024 př. Kr. Bude současné 21. století opakovat události z 21. století př. Kr.? Zecharia Sitchin je celosvětově uznávaným autorem a badatelem, jehož knihy nabízí důkazy o tom, že v naší Sluneční soustavě nejsme sami. Je jedním z hrstky učenců, schopných přečíst sumerské klínové tablety, kombinuje archeologii, starověké texty a Bibli s nejnovějšími vědeckými objevy, aby převyprávěl historii a prehistorii lidstva a planety Země.... celý text

Mytologie Záhady
Vydáno: , Fontána (Dobra & Fontána)
Originální název:

The Wars Of Gods And Men , 1985


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Války Anunnaků a lidí. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (6)

puml
28.04.2022

Je to v důsledku blábol, ale je to notně prokomponovaný a promyšlený blábol, a kdyby autor zbytečně netlačil na pilu ve smyslu, že tohle je historie lidstva a jeho dějiny, tak by to bylo celkem slušný scífko s prvky fantasy. Napsaný to není zle, ale nelze to brát moc vážně, prostě alternativní pohled nebo spíš pohled prizmatem fantasy. Kdo se chce dovědět něco o Egyptě, pyramidách a obecně starých civilizacích, ať šáhne po některé z knih od Miroslava Bárty nebo Miroslava Vernera. Jen nečekejte záplavu sférických pravd, šokantních informací a nabuzený děj. Bárta a Verner nejsou, na rozdíl od Sitchina, totiž autoři sci-fi ani fantasy literatury.

Bedřich63
09.02.2022 4 z 5

Autor pokračuje v popisu "alternativní" historie lidstva. Ať už je vše v knize skutečnost nebo fikce, je to zajímavě napsáno a podrobně zdokumentováno. Jen jsem se trochu obtížněji orientoval mezi všemi těmi Bohy-mimozemšťany. Jsem zvědavý na další díly.
I v současné době mezi námi žije spousta "mimozemšťanů", stačí se jen podívat na televizi nebo si přečíst na internetu názory některých lidí. :-)
No a hrozba válek s využitím atomových zbraní je v současné době stále více aktuální a i spousta našich "politiků" by uvítala nějakou tu atomovku nebo válku proti Rusku.
Kdo tak zcela nevěří, že se dějiny ubíraly směrem, jak nás učili ve škole a jak je stále propaguje většina církví a náboženství, tak pro toho je to kniha, která může některé historické milníky přiblížit.
Občas je text trochu nepřehledný, údajů je tam obrovské množství a zorientovat se v nich je mnohdy úkol pro bohy a ne pro lidi.


yerry
02.08.2020 4 z 5

Ak začuješ rachot a burácanie nebies buď si vedomý, že zopár tisícročná selanka skončila. Prichádzajú naši Bohovia a civilizácia, ktorej si príslušníkom, končí. Ak si myslíš, že nič už nemôže byť horšie, mýliš sa. Bol si stvorený ako biorobot a k tomuto údelu si určený aj v budúcnosti. Vo svojich rukách nemáš nič, čím by si sa svojim Bohom postavil. Ak tak spravíš, ich odveta je absolútna. Pamätaj na Jericho, na Sodomu a Gomoru. Oni nie sú dobrí ani zlí. Nerozmýšľajú v týchto kategóriách. Ich argumentom je sila a zdrvujúca prevaha...

V treťom zväzku Sitchinových Kroník sveta sa autor zameriava na vojny medzi samotnými Anunnakmi ale aj ich potomkami splodenými s ľuďmi, v ktorých sú samotní ľudia iba obyčajnými štatistami, vykonávajúci ich vôľu a znášajúci dôsledky. Ďalej rozvádza svoje teórie z predošlých zväzkov. Okrem dvoch centier ľudskej civilizácie teda oblasti okolo Stredomoria a Afriky tu zavádza aj oblasť tretiu, ktorou bola India. Toto boli tie oblasti ľudskej civilizácie, z ktorých na úplnom počiatku bol Sumer.

Autor text samozrejme aj tu dopĺňa o rôzne zaujímavosti z problematiky pyramíd, charakteristík jednotlivých bohov - Anunnakov a pod. Cituje tu síce preklady z rôznych zdrojov a tabuliek, tentokrát však dáva maximálny priestor hlavne Biblii, ktorú berie doslova. Doslovný preklad Biblie ako argument k dôkazom spolu s autorovými vývodmi, ktoré akosi pekne pasujú na udalosti opisované v nej, mi pripomína podobný konštrukt ako Chinevičove Slovansko-Árijské védy len s tým, že na rozdieľ od Chinevičových Bielych bohov, hviezdnych brán a Slovansko-Árijskej rasy, v prípade Sitchina sú to Anunnakovia, rakety a rasa je prevažne semitská. Obaja autori pravdepodobne vychádzali z rovnakého myšlienkového žriedla, len v inom čase a s dôrazom na iné zdroje. Sitchin s tým vyšiel samozrejme skôr a aj literárny prejav je u neho kvalitnejší.

Napriek mojej skepse, aj táto kniha si zachováva pútavosť a je nabitá informáciami. Bohužiaľ akosi začínam pochybovať o správnosti autorovho výkladu a jednotlivých prekladov. Všetko tu akosi presne zapadá do autorovej hypotézy, čo sa mi zdá véééľmi podozrivé. Napriek tomu, pokračujem ďalším zväzkom, zaujíma ma autorovo videnie sveta ;)

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Války Anunnaků a lidí v seznamech

v Přečtených34x
ve Čtenářské výzvě1x
v Doporučených5x
v Knihotéce51x
v Chystám se číst25x
v Chci si koupit15x
v dalších seznamech2x