Váhavý veštec přehled

Váhavý veštec https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386368/bmid_vahavy-vestec-Kjf-386368.jpg 4 32 32

Norbert Zelenka má sedemdesiattri rokov a existenčné starosti, pretože svoje dôchodkové úspory rozdal. Bývalý účtovník sa na staré kolená utiahne do mestečka pri jazere Ontario. V skromnom domčeku mu robí spoločnosť iba jeho čivava, inak je celkom sám. Tak je to až do dňa, keď Carlottin klub – trojica starých dám, ktoré hľadajú, čím si vyplniť čas – zistí, že starec si nosí jedlo z charity. Vymyslia bizarný plán, ako mu pomôcť z núdze. Dlho ho musia presviedčať, no Norbert napokon neochotne pristane, že sa stane vykladačom kariet. Samota a život prežitý v ústraní urobili z Norberta prekvapujúco vnímavého pozorovateľa a teraz aj brilantného vykladača. Spočiatku pri seansách váha, trápi sa pochybnosťami, no chýr o jeho neuveriteľne presnom veštení sa rýchlo rozletí po celom okolí. Klienti sa hrnú a úspechy naplnia Norberta nikdy nepoznanou sebaistotou. Konečne robí to, na čo bol predurčený. Budúcnosť sa zdá ružová, no všetko sa zvrtne v deň, keď bez stopy zmizne mladá žena, ktorá si pri seanse vytiahla karty prorokujúce nešťastie.... celý text

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

The Reluctant Fortune-Teller , 2018

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Váhavý veštec. Přihlašte se a napište ho.

luccilla
13.07.2023 4 z 5

Hezká nenáročná knížka na léto

pegasek
23.06.2023 4 z 5

Je to taková lehká, nenáročná kniha,ale zajimava

Debbra
30.05.2023 2 z 5

Tento žánr není ten, který bych záměrně vyhledávala, ale kniha mě oslovila především obalem a rozhodla jsem se jí dát šanci. Příběh mě nijak nenadchl, ale určitě ani nezklamal. Jak tady většina píše, je to knížka, u které se dá dobře oddechnout.

Knižní novinky (19. - 25.11.)

19.11.2018

Kniha Váhavý veštec v seznamech