V rytme valčíka přehled

V rytme valčíka
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483996/bmid_v-rytme-valcika-dEg-483996.jpg 3 25 25

Autorka ponúka čitateľom v tejto knihe sedem príbehov z Viedne, o ktorých tvrdí, že síce ich napísali iní viac-menej známi autori, no skomponoval ich sám život. Dozvieme sa v nich zaujímavosti zo života veľkého dramatika Grillparzera, všestrannej umelkyne Lulu von Thurmheim, a ďalších i menej známych osobností žijúcich vo Viedni. O cisárovnej a jej rodine je toho popísané už nepreberné množstvo, no príbeh komornej a dôvernej spoločníčky Márie Terézie si môžete prečítať po prvý raz. Nie je to len nostalgia, ale tiež autorkin hold minulosti, plynulo prechádzajúcej do súčasnosti.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

Mein Wien , 1992

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize V rytme valčíka. Přihlašte se a napište ho.

hlina
04.01.2021 3 z 5

Obsahově zajímavé, ale literárně nic moc. Tři hvězdičky dávám jen díky vloženým textům jiných autorům.

Janík61
17.09.2019 odpad!

Rozhodně zatím pro mě nejslabší kniha od této spisovatelky, po padesáti stranách jsem odložila.

Camri
28.12.2018 5 z 5

Kouzelná mozaika příběhů vídeňských žen. Místy možná sentimentální, ale příjemné čtení.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha V rytme valčíka v seznamech

v Právě čtených1x