Úvozy, co nikam nevedou přehled

Úvozy, co nikam nevedou
https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/286923/bmid_uvozy-co-nikam-nevedou-jj8-286923.jpg 5 1 1

Výbor veršů básníka s duší rozervanou mezi Podbezdězí a Podkrkonoší, básní rozkmitaných od transcendentna po dětskou bezelstnost. Ilustrace Oldřich Hamera, doslov Jaromír Zemina. Vychází v kapesním formátu A6 vhodném pro zasněné toulky krajinou.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Úvozy, co nikam nevedou. Přihlašte se a napište ho.

Jass
21.03.2020 5 z 5

Konečně jsem se ke knížce dostala a bože, že to stálo za to... Básnická sbírka představuje průřez básnickou tvorbou celého života básníka. Básně je těžké hodnotit... ne všechny jsem pochopila, ne všechny se mi líbily... ale ten jazyk a proměny, které můžeme pozorovat ve stylu... předpokládám, že tohle je kniha, která se mění, pokaždé, když ji člověk čte. Rané básně byly pro mě "snadno" uchopitelné a nebylo těžké se k nim vztáhnout, pozdější už tak ne - ale předpokládám, že to se do určité míry změní až zase pár let prožiju... Určitě moc doporučuju... přikládám báseň od které sbírka dala své jméno:

***
a pomněnky s rezedou.
Je to let, času let.
Úvozy,
co nikam nevedou...

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Úvozy, co nikam nevedou v seznamech