Únos prezidenta přehled

Únos prezidenta https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98274/unos-prezidenta-98274.jpg 3 3 3

Detektivní román z 30. let 20. století s dramatickou politickou zápletkou zachycuje bouřlivou atmosféru po zmizení prezidenta USA. V napjaté politické situaci - v okamžiku očekávání rozhodnutí o vyhlášení války - je unesen prezident. Rozbíhá se složité vyšetřování, počet podezřelých stoupá a nikdo si není jistý tím, kdy bude sám zatčen. Vyšetřovatelé sledují několik stop, ve hře jsou především představitelé velkých zbrojařských firem podporující válku. Stejnou měrou potřebují získat čas i odpůrci konfliktu, kteří nedisponují v Kongresu potřebnou většinou. Spletitý příběh po řadě dramatických okamžiků dospěje nakonec k nečekanému rozuzlení. (www.mlp.cz)... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Oddych

The President Vanishes , 1934

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Únos prezidenta. Přihlašte se a napište ho.

konicekbily
06.05.2021 3 z 5

Děj je zasazen do prostředí Spojených států před druhou světovou válkou. Spíše než detektivka je to pokus o politický thriller - jak by to vypadalo, kdyby prezident zmizel v případě, kdy je nutno přijmout nutná rozhodnutí. Ve srovnání s nynější literaturou tohoto typu neobstojí, ale chtěl jsem zjistit, jaká byla tehdejší úroveň zajištění bezpečnosti ústavních činitelů. Jistý názor na to mám, kniha je průměr.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Únos prezidenta v seznamech