Udeř bez váhání!: vzpomínky příslušníků amerického 70. tankového praporu z osmi tažení druhé světové války přehled

Udeř bez váhání!:  vzpomínky příslušníků amerického 70. tankového praporu z osmi tažení druhé světové války
https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/122116/uder-bez-vahani-122116.jpg 4 3 3

Kronika 70. tankového praporu pozemních sil Spojených států z období 2. světové války. Armáda Spojených států se na počátku 2. světové války značně opozdila ve výstavbě tankových jednotek. Až v červenci roku 1940 vznikají první obrněné síly. Byl mezi nimi i 70. tankový prapor. Vojáci tohoto samostatného praporu bojovali v severní Africe, na Sicílii, v Normandii i v Německu. Autor, veterán praporu, poměrně věcně vypráví o výcvikové dřině i těžkých bojích, kterými prapor prošel, vzpomíná na velitele praporu i kamarády, kteří se vítězství nedočkali...... celý text

Literatura světová Literatura faktu
Vydáno: , Ivo Železný

Strike Swiftly: The 70th Tank Battalion: From North Africa to Normandy to Germany , 1997

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Udeř bez váhání!: vzpomínky příslušníků amerického 70. tankového praporu z osmi tažení druhé světové války. Přihlašte se a napište ho.

Zatím zde není žádný komentář.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Udeř bez váhání!: vzpomínky příslušníků amerického 70. tankového praporu z osmi tažení druhé světové války v seznamech

Autorovy knížky

Marvin Jensen
americká
1999  80%Udeř bez váhání!: vzpomínky příslušníků amerického 70. tankového praporu z osmi tažení druhé světové války