Tušení o lidské duši přehled

Tušení o lidské duši https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43291/tuseni-o-lidske-dusi-43291.jpg 3 11 11

Byl dříve mozek, anebo duše? Rozhodujeme se svobodně, nebo se jen slepě řídíme podněty z hlubin mozku? Potřebuje mozek duši, nebo je to soběstačný „počítač“? Je potom také schopen prožitku? Anebo pocity sídlí jedině v naší duši? A k čemu potom duše slouží a jaký je její smysl? Na tyto i další znepokojivé otázky hledá odpověď známý český psychiatr Miroslav Plzák. S pomocí barvitých příkladů krok za krokem rozkrývá biologické a fyzikální zákonitosti fungování mozku a hledá jejich původ a smysl. ... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tušení o lidské duši. Přihlašte se a napište ho.

Ivaksa
27.09.2018 4 z 5

Docela mě Plzák překvapil. Mozek vyrábí duši? Vlastní vůle neexistuje? Ano,dá se o tom takto uvažovat, on není první kdo tohle tvrdí. Na druhou stranu sám leckde zmin'uje, že věci které nelze změřit, nemůžeme vědět, jen jim věřit. Konec knihy byl hodně zajímavý a musím se přiznat, že mě svými závěry dokonce hodil do zvláštní, až komické depky. A chtěla bych si o knize povídat a hádat se. A takové knihy mě baví. :-)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Tušení o lidské duši v seznamech

v Právě čtených1x