Tomáš Klus přehled

Tomáš Klus https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251938/mid_tomas-klus-251938.jpg 2 34 34

Před šesti lety se znenadání objeví jeden neobyčejně obyčejný kluk. Na první pohled si jen tak brnká na kytaru, jako by si s ní povídal. Zpívá, co zrovna cítí. A tak nejen autor této knihy si v duchu říká něco ve smyslu – panečku, tak tohle má šťávu a přirozenou lehkost, styl a hlavně smysl a odvahu, slova jsou o něčem. A dnes je Tomáš Klus obdivován napříč generacemi, stal se naším nejpopulárnějším a nejúspěšnějším zpěvákem! Člověk si možná najednou vybaví opravdové hudební symboly. Osobnosti, nikoliv zcela nepodobné, které kdysi také stály na úplném začátku, stejně jako nový hrdina, folkový zpěvák původem z Třince. Klus, dnes celkovým výrazem poněkud jiný než Karel Kryl či Jaromír Nohavica, se spíše podobá jakémusi mladému českému Bobu Dylanovi, nepochybně nejpozoruhodnějšímu písničkáři všech dob. Tomáš Klus podobně jako Dylan, rebel s kytarou a tvůrce velkých myšlenek, vyzve symbolicky hned zpočátku tvůrčí cesty své vrstevníky, aby se nestali „generací bezejmenných“. Mladý zpěvák postupně dosahuje úspěchu docela fantastického, a hlavně šokujícího pro zaručené experty. Po dvou prvních albech přichází v roce 2011 album Racek, z něhož si provokativní píseň „Pánubohudooken“ notuje celý národ. Jako jeden z mála písničkářů zpívá o české politické scéně, a když píseň zazní na Českém slavíku 2011, kdy skončí hned za ikonou Gottem druhý, přihlížející hvězdy i hvězdičky ztrácejí lesk. Státní opera je jako opařená! O rok později (2012) Českého slavíka vyhraje. Překvapivé vítězství je přesvědčivým důkazem Tomášovy raketově rostoucí oblíbenosti mezi posluchači. Sám velký Karel Gott, jakýsi nesmrtelný český Elvis, jako jediný v sále Tomášovi zatleská vestoje!„Jeho vítězství je obrazem nálady mezi lidmi, atmosféry ve společnosti. A je to vítězství zasloužené, protože texty jeho písní mluví lidem z duše.“Racek odstartuje jeho masovou popularitu, Tomáš Klus začne sklízet jednu cenu za druhou – Anděly, Ceny Žebřík, Ceny Óčko, umisťuje se v anketě TýTý… Má několik zlatých a platinových desek, a když vydá v roce 2014 ve svém vlastním vydavatelství album Proměnamě, ovládne pětašedesát procent tuzemského trhu s hudbou! Neuvěřitelné. To už je ale jiný Tomáš Klus - mezitím potkal svou životní lásku, oženil se s ní, narodila se mu dcera, a toto setkání se Štěstím ho zcela proměnilo, zejména jeho pohled na život i životní filozofii. Tomáš Klus vyspěl a dozrál. Proměnamě je toho svými tématy i jiným, barvitějším hudebním vyjádřením důkazem. Ponořme se do úžasného příběhu jednoho z nejtalentovanějších Čechů naší doby.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tomáš Klus. Přihlašte se a napište ho.

tomjurd95
28.03.2019 1 z 5

Knihu musím ohodnotit málo hvězdami a to z toho důvodu, že mi to připadá jako nějaký referát do školy, prostě výcuc informací, které si všichni můžeme najít na internetu, hvězdu tomu přidává pouze to , že autor sem tam přidá svůj vlastní názor. Možná by bylo fajn, spolupracovat trochu přímo se zpěvákem Klusem, a dodat i nějakého jeho osobní dojmy a postřehy. Ani se nedivím, že se při koncertech na tuto knihu nechce podepisovat.

Kamcatak
04.02.2019 1 z 5

Jednu hvězdičku dávám za to, že jsem se ze začátku knihy přece jen něco nového dozvěděla, jelikož to je z doby, kdy jsem Tomáše ještě nesledovala/neposlouchala a o jeho začátcích jsem vesměs nic nevěděla. Celkově jsem tu knihu vlastně přečetla jen kvůli tomu, že jsem v ní nacházela pro mě nové informace.
Jinak ale hrůza! Autor se neustále opakuje. Nepřestává se srovnáváním Kluse a Nohavicy, Kryla, Boba Dylana a dokonce Jaromíra Jágra (a to jsem si říkala jako "wtf?") a evidentně se nemůže nabažit svého "geniálního" výrazu "Klusovsky svůj", který se stále a stále znovu objevuje, až to začíná být trapné. Stejně tak jeho výraz "můj hrdina", který v první půlce knihy dává do uvozovek (protože to přece není JEHO hrdina), a v druhé půlce knihy se už na uvozovky vyprdne...

Nejhezčí je poslední část knihy, kde jsou zkopírované rozhovory (za tuto část autor teda ale bonus ode mě nedostane..) s Tomášem, které poskytl různým časopisům - konečně jsem se dočetla pořádný kus toho, co si taky myslí sám Tomáš.

Závěrem: kvalita knihy je příšerná, autor mi lezl na nervy, ale pokud jste fanoušek Tomáše, který o jeho mládí, začátcích a postupem na vrchol nemáte moc tušení, nic vám neudělá, když si to přečtete.. A nebo si to vygooglete :D

terysek47
23.09.2016 odpad!

Zklamání... Tomáše sleduji už 7 let, knihu sem četla již v roce 2013 a není tam nic, nic zajímavého .. pouze názor autora, informace všeobecně známé z internetu, dokonce občasné nesrovnalosti .. celkově nemám autora ráda
Čekám na knihu přímo od Tomáše :)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Tomáš Klus v seznamech