Tom Jones přehled

Tom Jones https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/285585/bmid_tom-jones-YtC-285585.jpg 4 104 104

Tom Jones čili - Příběhy nalezence - román v XVIII knihách

Literatura světová Romány
Vydáno: , Theodor Mourek

The History of Tom Jones, a Foundling , 1749

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tom Jones. Přihlašte se a napište ho.

puml
23.09.2022 5 z 5

Klasika v tom nejlepším slova smyslu. Samotný příběh je taková ta nalezenecká klasika, která nabírá tragikomický nádech, občas je to až parodické. Zvláště ty twisty jsou jak z nějaké frašky, ale má to své opodstatnění. Jako satira na dobové poměry je to místy dost odvážné a především ty situace z právnického prostředí a točící se kolem procesu s Tomem Jonesem mají dosti hořký a kritický podtón. I přes občasnou tragiku se celý román nese v odlehčeném duchu a především rozhovory a některé ty slovní kalambúry jsou brilantní. Celkově velmi dobrý román. Doporučuji.

PS - Skvělá je audioverze natočená v roce 1995.

lykotheia
25.12.2021 5 z 5

abych se přiznal děj mne poněkud otravoval, ale to co píše takříkajíc pod čarou, jeho úvahy, nápady to mi příde geniální.překlad je skvělý a lituji lidí kteří si nedokáží vychutnat vytříbený vkus tohoto autora . v mém případě se tato knížka umistnuje mezi nejčestnější místa.

janka2000
24.09.2021 3 z 5

Kniha, která je typickým příkladem romantismu, vypráví příběh Toma Jonese. Ten se nešťastně zamiluje, ale zároveň sám podléhá ženám, které ho kvůli jeho kráse svádějí .
Samozřejmě vše dobře dopadne.
Lehké odpočinkové čtení se špetkou humoru.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Tom Jones v seznamech

v Právě čtených7x