Timur a jeho parta přehled

Timur a jeho parta https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45526/timur-a-jeho-parta-45526.jpg 3 165 165

Kniha se odehrává za války. Dvě chlapecké party - Timurova a Kvakinova, mezi sebou svádí boj o prvenství. Timurova parta pomáhá tajně rodinám, jejichž muži jsou na frontě nebo dokonce ve válce zemřeli. Nosí dříví, vodu. Proti nim stojí Kvakinova parta, která bez ohledu na vojenské zásluhy krade ve všech zahradách jablka a tropí další škody. Po ultimátu, kterého Kvakinovci nevužijí, dojde k boji.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Svět sovětů

Тимур и йего команда (Timur i jego komanda) , 1940

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Timur a jeho parta. Přihlašte se a napište ho.

MilanBrabec
07.03.2024 odpad!

Brrr... Neštěstím pro celý svět bylo, že Rusové se ve válce ocitli na správné straně vlastně omylem, a pak chtěli vychovávat Timury všude, kam doťapala onuce ruského mužika (pardon, nového sovětského člověka). Už jako dítěti v 80. letech mi byl Timur podezřelý svou neobvyklou uvědomělostí. Tady to ruský propagandista poněkud přehnal.

kreira
14.02.2024

Kniha z mého dětství. Vzala jsem si do hlavy, že se k ní musím vrátit a posoudit, jak působí příběh v dnešní době. Když jsem knihu sehnala v knihobotovi, hned jsem se pustila do čtení.
Ano, ten sovětský zápal už dávno zní divně, ale kamarádství, ochota pomoci i za cenu vlastního nepohodlí či průšvihu, to je to, co si můžeme vzít i do dnešní doby

ddkk
27.12.2022 4 z 5

Kdo z naší generace by si nepamatoval na dokonalého pionýra Timura a jeho kamarády! Správňácká partička, která se vzorně chovala a odvážně konala. Naše povinná četba kdysi v pradávnu socialistického školství. Ale ani já ji nezavrhuji, jak už níže kdosi píše, tak to prostě bylo....

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Timur a jeho parta v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech2x