Time Machine přehled

Time Machine
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480243/bmid_time-machine-2Ig-480243.jpeg 4 501 501

Vědecko-fantastický román, odehrávající se nejprve v roce 802701 a poté ještě mnohem později. Vědecko-fantastický román The Time Machine (Stroj času) vyšel poprvé v roce 1895. Anglický vědec a cestovatel v čase doputuje díky svému vynálezu až do roku 802701, kdy se lidstvo vyvinulo do dvou velmi odlišných větví: jednou z nich jsou malí, elegantní a naivní eloiové a druzí jsou morlokové, kteří žijí v temnotě a na povrch vycházejí pouze v noci. Odsud se hrdina vypraví v čase ještě mnohem dál, aby spatřil soumrak lidstva i Země, zapříčiněný mj. pozvolným vyhasínám Slunce. Vydáno v anglickém originálu.... celý text

Literatura světová Novely Sci-fi
Vydáno: ekniha , e-bohém

The Time Machine , 1895

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Time Machine. Přihlašte se a napište ho.

mythos91
15.06.2024 3 z 5

Tuto knihu jsem si vybral do čtenářské výzvy. Téma cestování v čase mám rád, lze jej uchopit tolika způsoby a autor se může „vyřádit“ a ukázat čtenářům velikost své fantazie, ať už cestami do minulosti nebo do budoucnosti. Tohle dílo mi však příliš rozmanitosti nenabídlo. Popisuje bytosti málo podobné lidem v daleké budoucnosti, v podstatě jednoduché tvory žijící na úrovni pravěku. Kniha vyšla v originále již v roce 1895, což asi sehrálo roli pro mé výsledné vnímání obsahu. Očekával jsem od tématu cestování v čase něco úplně jiného. 2,5*

alishek
09.06.2024 4 z 5

Knížku jsem si poslechla a to přidalo hodně na dramatičnosti. Bavilo mě to od začátku až do konce, jeho fantazie mě nepřestává udivovat.

StrYke
03.06.2024 5 z 5

Jak jsem již psal v komentáři u Války světů, H. G. Wells byl génius. Jeho knihy jsou nadčasové a funkční i po více než 100 letech od jejich napsání. Stroj času je jednou z Wellsových prvotin, což lze poznat na jisté povrchnosti textu (pozdější díla rozpracovával znatelně více) a na absenci sofistikovaného smyslu pro humor, díky kterému jsem si zamiloval např. o dva roky starší knihu Neviditelný. Upřímně nevím, co ostatní uživatelé na Stroji času shledávají tak naivním. Je to staré sci-fi a cestování časem je pojaté trochu jinak, než tomu bývá v dnešní době zvykem, ale že bych v něm našel něco vyloženě "naivního" se říct nedá. Každopádně ať tak či tak, určitě stojí za přečtení!

Knižní novinky (21. týden)

23.05.2021

Nedoceňujeme základní přírodní zákon, totiž že mnohostrannost lidského rozumu se projevuje hlavně při změnách, v nebezpečí a v nesnázích.

Připadá vám to jako nesmysl? Jenže já to myslím smrtelně vážně.

Dokážu se jedním problémem zabývat celé roky, ale čtyřiadvacet hodin nečinně čekat, to by mě zabilo.

Kniha Time Machine v seznamech

v Právě čtených4x