Tichý pán Genardy přehled

Tichý pán Genardy
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/382293/bmid_tichy-pan-genardy-FzE-382293.jpg 4 84 84

Pán Genardy, nenápadný osamelý muž, milý, dobrosrdečný a ochotný, nikto by si o ňom nepomyslel nič zlé. Má rád deti, najmä dievčatá. Oslovuje ich na detskom ihrisku, a keď si získa ich dôveru, odvedie ich preč... Sigrid je vdova s osemročnou dcérkou, u ktorej si pán Genardy prenajal byt. Od tej chvíle na Sigrid doľahla zvláštna tieseň, má nočné mory a vízie, ktoré si nevie vysvetliť. Niečo sa jej na pánu Genardym nezdá. Pripomína jej Franca, mŕtveho manžela. ktorý ju inak neoslovil, iba „moje malé dievčatko“, a ktorého by s Nicolou nikdy nenechala osamote. Sigrid sa bojí. Bojí sa o svoje dieťa - najmä teraz, keď odrazu zmizla dcérka jej priateľky Hedvigy...... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Ikar (SK)

Der stille Herr Genardy , 1993

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tichý pán Genardy. Přihlašte se a napište ho.

Nofar197
17.01.2023 2 z 5

Nejde o žádné převratné literární dílo na dané téma, přesto je tato kniha velice aktuální : Je třeba dávat pozor na to, koho si "pustíme do baráku" a věřit své intuici. V případě Sigrid a její dcery ještě všechno dopadlo dobře, ale jiní takové štěstí mít nemusí.

MisakCZE
29.07.2022 2 z 5

Strašně špatně se mi to hodnotí, tématicky odporná kniha, literárně zase tak špatná není ... nepěkně se to čte.
Na knihu jsem narazil, když jsem hledal nějaké dílo psané z pohledu pachatele. Není tomu však úplně tak, protože hlavní vypravěčkou je mladá vdova, kolem které se neustále motají pochybní muži. Do její hlavy vás autorka dostane celkem úspěšně, pokud však chcete mít vypravěčem pachatele, doporučuji raději "Čističe".
Knihu doporučuji přečíst osobám se silným žaludkem a těm, kteří hledají nového nájemníka.

laura
28.12.2020 1 z 5

Zvláštní, ponurá, odpudivá atmosféra a ještě odpudivější tichý pan Genardy. Námět dobrý, zpracování mě už tak neuchvátilo. K téhle knize se rozhodně nevrátím. Příběh jako by dýchal čiročiré zlo a to kolem vás tiše našlapovalo. Brrr! Ještě po letech cítím husí kůži a zježené vlasy v zátylku.

Za mě ne.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Tichý pán Genardy v seznamech

v dalších seznamech1x