Tichý Don I. přehled

Tichý Don I.
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/535290/bmid_tichy-don-i-66067cbd80799.jpg 5 23 23

Dvojdielna epopej donského kozáctva z predrevolučných, revolučných dôb a občianskej vojny.. Vlastným jadrom diela sú osudy Grigorija Melechova, príbeh jeho veľkej a tragickej lásky k Axinji Astachovovej, jeho boj na strane kontrarevolúcie a nakoniec neskoré poznanie životného omylu a boj na strane ľudu... 13-72-063-78

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Тихий Дон , 1928

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tichý Don I.. Přihlašte se a napište ho.

Schary
11.03.2024 4 z 5

(SPOILER) Kniha se těžce čte, není napsaná dnešním jazykem, přesto je děj velmi poutavý. Příběh je o bouřících se hormonech mladého Kozáka Grigorije, který se zakouká do vdané pohledné sousedky. Rodina, aby zabránila pomluvám, Grigorije narychlo ožení, ale tomuto svazku chybí láska.. a problém je na světě. V poslední třetině do děje vstupuje 1. Světová válka, která zamíchá kartami osudů hlavních hrdinů.

Bedřich63
21.11.2023 4 z 5

Přečtením prvního dílu této rozsáhlé epopeje si napravuji další "hřích" mého mládí. K dalším dílům Tichého Donu se určitě časem vrátím. Je to významná součást světové literatury, autor je nositelem Nobelovy ceny za literaturu. Celé generace žáků se o něm učily ve školách.
Sloh a výrazové prostředky jsou poplatné době, ve které toto dílo vznikalo. Proto trochu těžší čtení. Některé pasáže jsou také trochu více rozvleklé. Několikrát se mi stalo, že jsem se s několika stránkami doslova pral, ale pak už dále mě děj zase plně zaujal.
Vydání knihy z roku 1979 z Odeonu, které jsem četl, je doplněno několika pěknými ilustracemi. Našlo se tam ale také několik překlepů a přepisů, což bylo v té době docela neobvyklé, na rozdíl od mnoha současných knih.

Janina2609
20.04.2023 5 z 5

"Lidi ještě žijí v temnu. Válka je probudí. Z toho mračna budou pršet hromy..."

Román z prostředí donských kozáků za carského Ruska mě vlastně vůbec nepřekvapil ani nezklamal. Podle doporučení čtenářů jsem dostala přesnou dávku příjemného čtení, knihu rozhodně doporučuji k přečtení a těším se na další díly.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Tichý Don I. v seznamech

v dalších seznamech1x