Teologie stvoření přehled

nehodnoceno
Teologie stvoření https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/346170/bmid_teologie-stvoreni-sfd-346170.jpg 0 0 0

Reflexe o ekologii Anglický jezuita Robert Murray (1925), proslulý biblista, profesor patrologie a znalec syrských otců na Heythrop College v Londýně, také osobní přítel J. R. R. Tolkiena, promýšlí dílo stvoření v souvislosti s dobře „uspořádaným domem“ lidských vztahů: s ekologií živého srdce. Životní prostředí, jak je teolog pojímá, poukazuje na zakotvenost ve vztazích Stvořitele ke svému stvoření. Vše ostatní se od toho odvíjí. Autor nachází jejich stopy v kosmickém řádu, který souzní s povinnostmi člověka o tento řád pečovat. Takto biblicky zakotvené dědictví křesťanské civilizace tlumočí lidem dnešní doby.... celý text

Duchovní literatura Náboženství Ekologie, živ. prostředí
Vydáno: , Refugium Velehrad-Roma

Cosmic covenant , 1992

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Teologie stvoření. Přihlašte se a napište ho.

zuvacka
06.10.2021

Zarazilo ma, že v úvode sa nachádza nasledujúce upozornenie: "V žádné věte, kterou jsme napsal jsem - pokud vím - lidské bytosti obecně neoznačil termínem "muž" či "muži". Na druhou stranu jsem neopustil biblickou konvenci používaní mužských zájmen ve vztahu k Bohu. Připisovat Bohu mužství není o nic pravdivějši než připisovat mu ženství a jakýkoli výraz, který činí to či ono, je antropomorfní metaforou z teologického hlediska je žádoucí tuto metaforu používat inkluzivním způsobem."
Nebudem sa tu púšťať do polemík. Len citujem.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Teologie stvoření v seznamech

Autorovy knížky