Templáři přehled

Templáři https://www.databazeknih.cz/img/books/91_/91808/bmid_templari-sJ3-91808.jpg 4 97 97

Barvitá freska o slavném vzestupu a tragickém pádu rytířů Templu. Pod tyranií krále Filipa Sličného, v době plné intrik, scestné morálky i barbarství držitelů moci se z hrůzného násilí rodí mystická legenda o tajemstvích templářského řádu.

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , ELK - Evropský literární klub

Die Templer , 1935

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Templáři. Přihlašte se a napište ho.

Naďa2411
25.03.2024 5 z 5

Mám ráda historické knihy, tato akniha mi připomněla velmi smutné období Templářů a to jejich zrušení řádu. Autor věrohodně popisuje příběh, který vychází ze skutečnosti z období vlády francouzského krále Filipa IV. Sličného.
Spisovatel velmi podrobně popisuje jejich zánik. Králi se hodí naše české přísloví: "Kdo chce psa bít, hůl si vždy najde."
Líbilo se mi.

Bakana
17.12.2023 5 z 5

Mám ráda tenhle typ knížek. Maximálně se drží dochovaných historických faktů a domyšleného je tam minimálně. Za mě na prostá pecka!

BorknagarSK
30.09.2023 5 z 5

Prečítané za dva dni. Ak na to pozeráte, ako na román - skvelé, a zasa, ak si to predstavíte ako historickú udalosť, človeku až príde zle z toľkého množstva intríg, zrady, posadnutosťou mocou, len aby sa niekto obohatil a upevnil si svoje "teplé miestečko". Takto skončiť si nik nezaslúži. Dejiny, z ktorých sa treba poučiť. Smutný koniec rádu, oddaný Bohu a nie svetskému životu.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Templáři v seznamech

v dalších seznamech3x