Tělo přehled

Tělo https://www.databazeknih.cz/img/books/91_/91740/telo-91740.peg 4 20 20

Vitalistický román psaný těsně po 1. světové válce, v němž básník vyjadřuje svůj odpor proti militarismu a nesmyslnému ničení oslavou radostné lásky. Jak již název sám prozrazuje, Šrámek viděl podstatu lidského bytí i jeho radost a krásu v těle, ve smyslech, jimiž člověk vnímá a přijímá sladký, okouzlující, nádherný i prostý dar života. Už v počátcích své tvorby Šrámek ukazoval lásku v její přirozené sexuální podstatě, zbavoval ji hříšnosti a pseudomorálních předsudků a konvencí.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tělo. Přihlašte se a napište ho.

Ladis777
22.09.2021 4 z 5

Prvních asi čtyřicet stránek jsem obracel oči v sloup, že se to nedá číst. Pak mě to docela zaujalo, chvílemi jsem se i bavil. Problém je prostě jazyk - kombinace přehnaně obrazného a ornamentálního jazyka s archaizujícím je vražedná, až se v tom - někdy záměrně, někdy nezáměrně v dlouhatánských souvětích ztrácí, co vlastně sděluje. Škoda. Příběh je celkem nosný a dává dost nahlédnout i do společnosti počátku dvacátého století. Nelituji tedy, že jsem tu knihu napřed se sebezapřením, pak i celkem ochotně přečetl a dočetl. I když... klasicky, méně by bylo více - 300 stránek to fakt mít nemuselo.

los
07.04.2021 2 z 5

tak Máňu a Tyldu jsem nepobral a na dlouhou dobu se zas vyléčil z vitalismu, ale pointa pronikavá

georginaa
17.09.2020 1 z 5

Knihu jsem našla u mamky v knihovně a řekla jsem si , že bych mohla přečíst něco od tohoto autora. Vůbec mě kniha nenadchla, bohužel. Těžko horko jsem ji překousala, ale dočetla. Takže opět se vrátím ke svým detektivkám, thrillerům a románům.

Láska na konci světa, Svatý démon a dalších 25 eknih zdarma

29.01.2024