Tajemství automobilu přehled

nehodnoceno
Tajemství automobilu https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/274836/bmid_tajemstvi-automobilu-5OT-274836.jpg 0 0 0

Luke de Mountford, synovec a dědič lorda Radclyffa, požádá o ruku slečnu Louisu Harrisovou. Právě když se zdá, že je všechno v nejlepším pořádku, objeví se další synovec, Filip, který uplatní nárok na bohatství a titul svého strýce. Luke je nucen Louise oznámit, že jeho budoucnost není zabezpečena tak, jak doufal. Když je Filip objeven v taxíku s probodnutým krkem, podezření přirozeně padne na Luka, který měl zřejmý motiv pro vraždu. Louisin strýc, představený oddělení pro pátrání po zločincích ve Scotland Yardu, prozradí plukovníku Harrisovi, že policie má proti Lukovi usvědčující důkaz a poradí mu, aby dceřino zasnoubení zrušil.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Bedřich Stýblo

A True Woman , 1911

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tajemství automobilu. Přihlašte se a napište ho.

Naias
22.09.2017

Autorku očividne fascinuje anglická schopnosť sebakontroly v každej, akokoľvek tristnej situácii, zaoberá sa tým skoro na každej strane. Zároveň opisuje búrku citov, ktorá sa za tými „voskovými rysmi“ odohráva. Kniha je čítavá, hoci občas som mala pocit, akoby nešlo ani tak o detektívku, ako skôr o „ženský román“.
Bežné záležitosti zo sveta boháčov sú pre pracujúceho človeka čudné až absurdné, napríklad keď Louisa odchádza z bytu a prikáže slúžke, aby šla s ňou dole a povedala vrátnikovi, nech jej zavolá taxi. Čo sa týka českého prekladu, pre mňa nebolo bez zaujímavosti zistenie, že jazdili v taxametroch, čiže auto-drožkách, ktoré riadil chauffeur.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Tajemství automobilu v seznamech