Tachles, Lustig přehled

Tachles, Lustig https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74913/tachles-lustig-74913.jpg 5 71 71

Rozhovor představuje nedávno zesnulého významného spisovatele, který svým dílem a mistrovským vypravěčským talentem připomíná tragédii šoa. V bilančním rozhovoru vedeném od května do července 2010, a dále od října 2010 do ledna 2011, v době jeho těžké nemoci, vypráví nejen o době prožité v lágrech, o tom, co znamená být Židem v XXI. století, ale i o svých kamarádech Otu Pavlovi, Ludvíku Aškenázym a pilotu Josefu Plačkovi. Hovoří o učení kreativního psaní na americké univerzitě ve Washingtonu, o svých láskách a roli erotiky a sexu v životě. V tomto interview na sebe Arnošt Lustig, český Žid, prozrazuje, že jeho skutečná národnost se jmenuje spisovatel. Poodhaluje také málo známá fakta z Terezína či Osvětimi, Lustig se vyjadřuje i k době procesu s Milenou Horákovou a popisuje například skutečný život a smrt Dity Saxové. Nebývale otevřený rozhovor, protože poslední. Karlu Hvížďalovi se podařilo přinutit nezkrotného Lustiga, aby opravdu hovořil k věci (tachles). Stojí to za to. Oproti původnímu vydání má toto vyznání dvou spisovatelů o 60 stran více.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tachles, Lustig. Přihlašte se a napište ho.

Čtenářka73
19.04.2022 5 z 5

Životní elán a optimismus pana Lustiga bych chtěla mít. Je neuvěřitelné, jak i po hrůzách, které prožil, dokázal ve všem vidět tu lepší stránku. Občas mi trochu vadilo to věčné odbíhání od tématu, ale pak jsem si vzpomněla na besedu s ním, které jsem měla tu čest se zúčastnit, a uvědomila jsem si, že on byl prostě živel a dal se těžko ukormidlovat. Neuvěřitelně vtipný, moudrý a přátelský člověk, který okamžitě dokázal dobrou náladou nakazit všechny ve svém okolí.

lancelot
08.09.2020 5 z 5

Jednoduše skvělé čtení, moudrý pán. Chybí nám tu!

Sova15
31.07.2019 5 z 5

Nádherné rozhovory o vážných věcech i nevážně. Oba pánové jsou velmi chytří, otevření a nadčasoví.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Tachles, Lustig v seznamech

v Právě čtených1x