Symbiotická planéta: Nový pohľad na evolúciu přehled

Symbiotická planéta: Nový pohľad na evolúciu
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/467057/bmid_symbioticka-planeta-novy-pohlad-na--iiQ-467057.jpg 5 14 14

Kniha významnej americkej biologičky je o planetárnom živote a planetárnej evolúcii, ako aj o zmenách našich názorov na tieto dve oblasti. Ak možno hovoriť, že má aj istý podtext, tak je to výskum, konkrétne vedecký výskum, a množstvo zvratov a metód konania, ktoré ho môžu podporovať, alebo naopak, brzdiť.

Literatura naučná Věda Přírodní vědy
Vydáno: , Kalligram (SK)

Symbiotic Planet: A New Look At Evolution , 1998

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Symbiotická planéta: Nový pohľad na evolúciu. Přihlašte se a napište ho.

NGC6715
03.12.2021 3 z 5

Dobré, ale na mě trochu moc životopisné a popisné.

PeterPetrik
29.03.2017 5 z 5

Sympatická kniha od sympatickej autorky. Pre milovníkov fyziológie povinnosť :). V záverečnej kapitole je taktiež stručne vysvetlená teória Gaia.

bulat
06.01.2017 4 z 5

Nie so všetkým v tejto knihe plne súhlasím, ale aj názory, nad ktorými som zdvíhal obočie nútili k zamysleniu. Nepovažujem symbiózu za jedinú, ani za najdôležitejšiu silu v evolúcii, ale svoje miesto v nej určite má, minimálne v raných fázach života. Autorke patrí miesto v biologickom panteóne za objav mikrobiálneho pôvodu mitochondrií a plastidov.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Symbiotická planéta: Nový pohľad na evolúciu v seznamech

v Právě čtených1x