Švýcarský Robinzon (převyprávění) přehled

Švýcarský Robinzon (převyprávění) https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/216738/mid_svycarsky-robinzon-216738.jpg 4 208 208

Dobrodružný román vypráví o osudech chudé švýcarské rodiny, která za napoleonských válek opouští Evropu a hledá si nový domov v zámořských koloniích a po ztroskotání lodi nalézá tento domov na neobydleném ostrově. Na tomto ostrově žije potom tato rodina robinzonským životem deset let.

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Indeart

Der Schweizerische Robinson , 1940

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Švýcarský Robinzon (převyprávění). Přihlašte se a napište ho.

Marylaa
03.05.2023 1 z 5

Nevím jaka je původní kniha, ale tuhle přepracovanou verzi jsem nebyla schopná dočíst. Hlavně asi kvůli dialogům plným patosu.
Ten original by mě zajímal, ale nejspíš nebyl bez úpravy vydán v žádném pro mě srozumitelném jazyce a nechci riskovat, že omylem opět koupím převyprávění:(

elle223
02.04.2023

Že by proto, že byla určená hlavně dětem/mladým čtenářům???

elle223
02.04.2023

Někde jsem několikrát četl, že Wyss napsal tuto knihu pro své malé děti..
A teď se podržte - v roce 1782!!!
V 70 letech (ve věku cca 10-13 let) jsem tuto knihu četl snad 10x a pokaždé se mi ohromně líbila (stejně jako Robinson Crusoe od Defoe, Záhada hlavolamu od Foglara nebo Tajuplný ostrov od Vernea).
Ale když jsem ji pak (z čistý nostalgie) četl ve svých cca 25ti letech, tak mi už připadala dost hloupá a dětinská..
Ehm.. Co myslíte, čím to asi tak bude?????

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Švýcarský Robinzon (převyprávění) v seznamech

v Právě čtených1x