Svet tajomných síl Arthura C. Clarka přehled

Svet tajomných síl Arthura C. Clarka https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57115/svet-tajomnych-sil-arthura-c-clarka-57115.jpg 4 57 57

Knižní podoba světoznámého seriálu A. C. Clarka o záhadách.

Záhady
Vydáno: , Columbus (SK)

Arthur C. Clarke's mysterious world , 1980

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Svet tajomných síl Arthura C. Clarka. Přihlašte se a napište ho.

vvikingg
22.01.2024 4 z 5

Svět tajemných sil byl v ,, devadesátkách,, skvělý seriál. Knihu která vyšla máme v knihovně dodnes. Nejlepší je kapitola o tunguzském meteoritu, už jako kluk jsem četl nějaké sci-fi, že šlo o ztroskotání vesmírné lodi , autora už nevzpomenu ( myslím Lem) V 80. letech vyšla kniha od ruského autora B. Vronskij Tajemství tunguzského meteoritu , také je zde popsaná tato varianta, pád vesmírné lodi na atomový pohon.

12341
28.03.2021

Milujem ten seriál. Znovu som si ho pozrel po dlhej dobe a všetky časti. https://youtu.be/wnrMCJuS_-8

Eicherik
28.04.2020 5 z 5

Svět tajemných sil je kniha plná záhad, s bohatým obrazovým materiálem. Všech dvanáct kapitol bylo zajímavých. Mě nejvíce zaujala ta devátá, s názvem Velký sibiřský výbuch, která pojednává o tunguzském meteoritu, dle mého názoru spíše o tunguzské kometě. Nutno podotknout, že kniha je už čtyřicet let stará. Na její zajímavosti to, myslím, neubralo a mnoho nových poznatků se v této oblasti asi neobjevilo. Jediné, čeho se obávám, je, že plocha pralesů se za těch 40 let podstatně zmenšila, vodní plochy jsou díky znečištění méně obyvatelné a některé starobylé památky jsou nyní v ohrožení díky přibližujícím se lidským sídlištím.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Svet tajomných síl Arthura C. Clarka v seznamech

v Právě čtených1x