Svatá Františka Římská - Osvědčená přímluvkyně přehled

Svatá Františka Římská - Osvědčená přímluvkyně https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423737/bmid_svata-frantiska-rimska-osvedcena-pr-xtD-423737.jpg 5 2 2

Po ztrátě synů a manžela přijala úděl vdovy. Její dřívější palác se proměnil v útočiště chudých a nemocných. V době, kdy Řím strádal politickými spory a lidé houfně umírali na mor, s diskrétní „aristokracií ducha“ slouží nejzapomenutějším. Vnitřně strádala papežským rozkolem a obětovala se za sjednocující koncil, který by vyhojil rány církve. Nepřekvapuje, že je nazvána patronkou Říma. Je osvědčenou přímluvkyní za ty, kteří si zoufají nad ztrátou majetku a jsou nuceni žít v nespravedlnosti.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Svatá Františka Římská - Osvědčená přímluvkyně. Přihlašte se a napište ho.

zuvacka
24.09.2022 4 z 5

Kniha má podľa mňa všetky výhody aj nevýhody moderného životopisu. Drží sa pri zemi, krotí všetko preháňanie, našťastie pri všetkej tej snahe, nedokáže zakryť Františkinu radikálnosť. A tá teda bola vlastne ohromujúca.

Pobavil ma citát ukazujúci Františkin realizmus :
"Osoby, které chtějí přijmout způsob života oblátek, musí v sobě spojovat následující vlastnosti:
...mít mužnou odvahu, mírumilovný humor nebo alespoň aby se uměly krotit ve svých náladách." ;-)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Svatá Františka Římská - Osvědčená přímluvkyně v seznamech

v dalších seznamech1x