Šumava patafyzická přehled

Šumava patafyzická https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403755/bmid_sumava-patafyzicka-q7s-403755.jpg 5 8 8

Literární koncepce tohoto díla je pojata jako album hutných, jízlivých a ironických stručných próz, které rádoby s vědeckou zarputilosti doprovázejí více než padesát pastelových obrazů Petra Faltuse. Steigerwald se rozhodl tyto texty pojmout jako komentáře, jež glosují putování výtvarníka Faltuse po Šumavě, kde hledá motivy ke svým kresbám. Je nutné poznamenat, že při cestách po horách se Faltus setkává se svébytnými, často dovedně poschovávanými postavami, z nichž mnohé se neblaze proslavily v historii, jiné zase připomínají osoby ze současné politické scény (za všechny lze jmenovat vědce Zdeňka Nejedlého, obývajícího pařez). Jsou zde ale také zastoupena novodobá strašidla, domácí i zcela neochočená zvířata, hmyzoví reprezentanti a další podivuhodná zjevení a organizmy různého charakteru.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Šumava patafyzická. Přihlašte se a napište ho.

stoun25
20.10.2023 5 z 5

Mile mě tato kniha překvapila, hodně pobavila. Doporučuji

beranidlo
20.06.2022 5 z 5

Moc vydařený počin, obsahově a hlavně výtvarně!

Alma-Nacida
08.05.2019 4 z 5

Tak to byla jízda, k níž mi chybělo jen pivo (s režnou?). Ale zase bez pytlasů jsem spokojenější. ;) Milá nonsensní srandička.

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (1)

2019 - Cena Johanna Steinbrenera (Fotografické a výtvarné knihy - 3.místo)

Kniha Šumava patafyzická v seznamech

Karel Steigerwald
česká, 1945
2008  90%Horáková, Gottwald
2006  0%Co s námi bude?
2018  95%Šumava patafyzická
1999  90%Obrana sprostých slov
1998  0%Nej... Povídky z Playboye II.