Stručný přehled dějin českých doby starší přehled

Stručný přehled dějin českých doby starší https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/97988/strucny-prehled-deji-97988.jpg 5 1 1

Kniha vyšla k 100. výročí úmrtí Františka Palackého. Jedná se o útlou knížečku nezvyklého formátu (8,5 x 14.5 cm). Kniha obsahuje stručný přehled starých dějin. "Doba předslovanská" "Věk slovanskopohanský", "Čech křesťanské", "Čechy knížecí a královské s převahou ještě řádův slovanských", Královská říše česká s převahou řádův feudálních". Dějiny doby střední "Původ a počátky rozbrojův církevních", "Věk poděbradský", "Věk jagiellovský". Součástí je doslov Jaroslava Charváta a slovníček zastaralých výrazů. V ediční poznámce se píše, že tento stručný přehled byl napsán pro heslo Čechy do Riegrova Slovníku naučného (2.sv.,1861), kde vytvořil první část oddílu Dějepis. Jedná se o přehledný výklad, kterým F.P. mistrně vyjádřil na několika stránkách obsah svého obsáhlého díla, jemuž se věnoval půl století. ... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Stručný přehled dějin českých doby starší. Přihlašte se a napište ho.

vincek1
04.12.2011 5 z 5

Podle mého názoru pěkná knížečka, která díky svému přehlednému uspořádání může napomoci k orientaci v našich dávných dějinách.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Stručný přehled dějin českých doby starší v seznamech