Strom prianí přehled

Strom prianí https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478388/bmid_strom-priani-1w1-478388.jpg 5 50 50

Poetický príbeh o sile priateľstva, ktoré nepozná hranice, o súdržnosti a tolerancii. Červený je dub. Nehybne stojí dvesto rokov a v jeho dutinách bývajú veveričky, vačice, skunky a dokonca aj jeho kamoška vrana Bongo. Spolu sa usilujú, aby v ich štvrti vládol pokoj a radosť. Prvého mája mu ľudia na konáre priväzujú kúsky látky so svojimi želaniami. A on, strom prianí, citlivo počúva ich príbehy. Raz mu však ktosi na kmeň vyryje slovo ODÍĎ. Jedno slovo a toľko nenávisti. No voči komu? Staručkému dubu alebo novým susedom, ktorí sa ničím neprevinili, len nespĺňajú predstavy iných?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Albatros (SK)

Wishtree , 2017

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Strom prianí. Přihlašte se a napište ho.

Varjohukka
23.02.2023 4 z 5

Velmi dojemný a kouzelný příběh.

Elena_Dark
10.10.2022

Tahle kniha byla podle mě pro mladší čtenáře..ale silná byla tedy neuvěřitelně. Jedinou hlavní věcí, která Vás tam po celý děj doprovází, je naděje. Věc, kterou každý z nás měl, má a vždy ji mít bude.. někdy je více než důležité bojovat dál a jak se říká, naděje umírá poslední..

Jetelka
16.06.2022 5 z 5

A proto miluju Ctenarskou vyzvu - bez ni bych tak nadhernou knihu necetla. Nadherna oddychovka se silnym pribehem

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Strom prianí v seznamech

v dalších seznamech2x