Střevní mikrobiota u idiopatických střevních zánětů a kolorektálních neoplázií přehled

Střevní mikrobiota u idiopatických střevních zánětů a kolorektálních neoplázií
https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/188019/strevni-mikrobiota-u-idiopatickych-strevnich-zanetu-a-kolorektalnich-neoplazii-188019.jpg 5 2 2

Střevní mikrobiota u idiopatických střevních zánětů a kolorektálních neoplázií Sporadický kolorektální karcinom (CRC) a idiopatické střevní záněty (IBD) představují závažný celosvětový problém. Přesné určení všech faktorů účastnících se patogeneze je velmi žádoucí. Střevní mikrobiota hrají roli klíčovou. V první části naší práce jsme se zaměřili na vyšetření anti-porinových protilátek v séru našich pacientů. Cílem/antigenem proti- porinových protilátek je porin C lokalizovaný ve vnější membráně Escherichia coli (E. coli). Potvrdili jsme, že pacienti s IBD a s kolorektálním karcinomem mají zvýšené hodnoty anti- porinových protilátek. V druhé části práce jsme se zabývali bakteriocinogenií a určením genotypů E. coli, kdy vyšetřovaným materiálem byly bioptické vzorky tlustostřevní sliznice. Bakteriociny jsou malé proteiny produkované bakteriemi z čeledi Enterobacteriaceae, vyznačují se antibiotickým, antineoplastickým, proapoptotickým a probiotickým efektem. Potvrdili jsme vyšší bakteriocinogenii a přítomnost více virulentních kmenů E. coli u pacientů s pokročilou kolorektální neoplázií a pokročilým kolorektálním karcinomem ve srovnání s nepokročilými patologiemi. Potvrdili jsme účast mikrobiot na vývoji kolorektálních patologií.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Střevní mikrobiota u idiopatických střevních zánětů a kolorektálních neoplázií. Přihlašte se a napište ho.

Zedisková
23.07.2018 5 z 5

Tato kniha inspirovala mého dědečka k tomu, aby podstoupil zákrok, který mu zachránil život. Děda měl Crohnovu chorobu a ten zákrok se nazývá domácí transplantace střevní mikroflóry. Vyléčil se a nebýt této knihy, už by tady asi nebyl.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Střevní mikrobiota u idiopatických střevních zánětů a kolorektálních neoplázií v seznamech

Autorovy knížky

Darina Kohoutová
česká, 1980
2013  100%Střevní mikrobiota u idiopatických střevních zánětů a kolorektálních neoplázií