Střepy života přehled

Střepy života https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/469723/bmid_strepy-zivota-NKj-469723.jpg 4 138 138

Strhující příběh o neskutečné vůli žít, příběh malého chlapce, který zažil to, co by žádné dítě v žádné době zažít nemělo. Autor se narodil v Polsku, prošel tábory v Osvětimi a Dachau a jen šťastnou shodou náhod několikrát unikl smrti. Po válce se dostal do Spojených států, nějakou dobu žil v sirotčinci, ale postupně se vypracoval a stal se učitelem. Čtivé, dojemné, depresivní a zároveň optimistické vyprávění je ukázkou nezlomnosti člověka.... celý text

Literatura faktu Válečné Biografie a memoáry
Vydáno: ekniha , Brána

From Broken Glass , 2018

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Střepy života. Přihlašte se a napište ho.

1v8na
19.03.2024 5 z 5

Příběh muže, Szmulka, který po po osvobození dostane jméno Steve, který si prošel něčím neuvěřitelným a nelidským a přesto neztratil naději, životní smysl a touhu žít.
Po všem, čím si prošel, několika koncentračními tábory, pomáhá dětem z bostonských čtvrtí, aby chodily do školy a vedly příkladný život.
Kniha je velmi emotivní a přímá, nebere si servítky, místy jsem si i poplakala.
Je doplněna i fotografickou přílohou.

Knihomolka506
05.02.2023 5 z 5

E-kniha
Je jedno jestli je člověk Arab nebo Žid. Je stále člověk, ale to za války neplatilo. Hlavně pro Němce...
Přiběh muže, který po celou dobu měl nejen naději, ale i po dobu, co přežil a žil v sobě skrýval malého Szmulka (po osvobození Osvětimi dostal jméno Steve) , jako připomínku toho, co prožil .
Pan Ross bohužel před několika lety zemřel...

simca9342
02.02.2023 5 z 5

Další téma (kniha o boji za lidská práva) , i když se mi to vzhledem k dějí v biografii nepíše úplně lehce, splněno.
Srdcervoucí a nervydrásající příběh toho, co přežil sepsaný ve spolupráci se synem a redaktorem. Steve Ross (narozený jako Szmulek Rozental) prožil něco, o čem se nám může jen zdát. Prošel deseti koncentračními tábory.
" někdy si však říkám, že bych udělal všechno pro to, abych mohl zapomenout. "

Pro mnohé přeživší to ani po válce nebylo jednoduché.
Osobní Vyprávění se vrací z těžko představitelné minulosti do mnohem přívětivější přítomnosti, kdy Ross- vystudovaný psycholog nastoupí do několika škol v Bostonské čtvrti. Má za úkol přivést místní mládež závislých nejen na drogách, ale také na ubližování druhým, na různé náplně volného času, ale hlavně do tříd, ve kterých někteří nebyli už měsíce.
Za mě určitě stojí za přečtení.

Knižní novinky (27. týden)

01.07.2019

Kniha Střepy života v seznamech