Stopař Gassidy přehled

Stopař Gassidy
https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/221375/bmid_stopar-gassidy-221375.jpg 4 3 3

Dobrodružný příběh z krásného Posázaví. Volné pokračování románu "Zálesák od Zlaté řeky".

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Stopař Gassidy. Přihlašte se a napište ho.

Turlogh
10.02.2021 4 z 5

Velice povedený román od Boba Hurikána, známého trempa a předtím i skauta. Zálesák, lovec a stopař Gassidy, který se zabydlel na Posázaví jako nadlesní, vede šestici chlapců (z toho tři už známe z knihy Zálesák od Zlaté řeky) k poznávání přírody a k zocelování se v pravé muže. Z tohoto se odvíjí i děj knihy do kterého Bob zapracoval např. poznávání stop, měření v přírodě a spoustu dalších skautských a indiánských dovednosti. Na jednu stranu je to zajímavé, na stranu druhou to poněkud zpomaluje děj a akci v samotné knize, lehce na úkor čtivosti. I tak samozřejmě knihu doporučuji všem správným dobrodruhům. Howgh.

kokrokr
26.10.2020 2 z 5

Skupina šesti chlapců prožívá prázdniny ve srubu v lese a učí se lesní moudrosti. Autor se nejspíše inspiroval u E.T.Setona. Příběh se odehrává v třicátých letech v Posázaví. Slabší průměr.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Stopař Gassidy v seznamech

Josef Peterka Hurikán (p)
česká, 1907 - 1965
1940  83%Dějiny trampingu