Stíhači přehled

Stíhači https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/465693/bmid_stihaci-lKD-465693.jpg 5 3 3

Hokejový tím Stíhačov – partia bývalých hráčov a amatérskych nadšencov – na čele s kapitánom s prezývkou Mrkva, vyzve profesionálny ligový tím na priateľský zápas. Mrkva sa chopí organizovania podujatia s jemu vlastnou priamočiarosťou a akčnosťou, čím zaskočí hlavne manažment ligového klubu. A séria humorných situácií sa začína.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Stíhači. Přihlašte se a napište ho.

Knihochod
14.01.2023 5 z 5

Ja sa za hokejového fanúšika nepovažujem. Áno, občas si nejaký ten zápas pozriem, no i to viac-menej z donútenia.

Keď som bola oslovená vydavateľstvom, či by som si nechcela túto knižku prečítať, zostala som trošku na vážkach, pretože som si nebola veľmi istá, či som práve ja ten správny adept na hodnotenie hokejového príbehu. Nakoniec ale musím prejaviť svoju spokojnosť z toho, že som súhlasila.

Knižka ma do seba okamžite vtiahla tým, ako jednoducho, avšak pútavo zároveň, je napísaná - žiadne dlhé opisy, žiadna zložitá terminológia. Jednoducho všetko pekne-krásne polopatisticky vysvetlené tak, aby to pochopil každý čitateľ. Či už hokejový fanatik alebo nie.

Postavy boli perfektné svojou rozdielnosťou a tým, ako práve tie ich rozdiely utvorili jeden úžasný celok. Cením veľmi originálne zapojenie ľudí, ktorí na prvý pohľad vyzerajú nedôležito, avšak ich neprítomnosť som si na úplnom konci nedokázala predstaviť. A samozrejme nemôžem nespomenúť tú nenásilnú romantickú linku, ktorá podľa mňa tomu celému príbehu dodala nádych ešte väčšej reálnosti. Skrátka sa to netočilo iba okolo hokeja a takú romantickú dušu, ako som ja, niečo také vždy poteší.

Autorov humor zbožňujem! Nebyť snúbenca, ktorý na mňa hádzal vystrašené pohľady, keď som z ničoho nič vyprskla do hlasného smiechu, ani by som si neuvedomila, koľkokrát som sa naozaj schuti a nahlas zasmiala. A keď som mu dané pasáže čítala nahlas, smial sa tiež.

Takže áno, knižku odporúčam, pretože je perfektná. Akurátne dlhá, vtipná a vhodná pre kohokoľvek - či už hokejového nadšenca alebo len človeka, ktorý síce športu veľmi nerozumie, ale rád si o ňom aspoň čosi prečíta (ja).

P. S. Som rada, že to pani Irenka Guzmíková, za slobodna Flajšerová, prežila!

Vknihách
31.03.2021 5 z 5

Útlu knižočku som prečítala za 2 dni. Na to,že má niečo málo cez 180 strán sa čítala pomerne pomaly. Kniha sa začína predkapitolou s názvom Intro. Už tu autor perfektne narába so slovami, predstavuje nám hráčov amatérskeho tímu stíhačov, ktorý sa skladá z bývalých hráčov hokeja a hokejových nadšencov mesta Banská Bystrica. Celý príbeh sa odohráva na bystrickom štadióne a v jeho okolí. Pri kapitole Intro sú predstavení hráči, a tiež malé zádrhele, ktoré verím, že sú na hokejových štadiónoch úplne bežné. Veľmi sa mi páčila myšlienka zakomponovať, aj na prvý pohľad, úplne nepodstatné osoby do príbehu,pretože aj vďaka nim vzniklo veľa naozaj vtipných momentov. Po tomto úvode do knihy, najčastejšie spomínaná hlavná postava, Mrkva, sa rozhodne zorganizovať exhibičný zápas, preto musí ukecať vedenie bystrického extraligového tímu, ktorí nápadom spočiatku nie sú vôbec nadšení. Mrkva rieši rôzne technické záležitosti, a aj tu nám autor ukazuje, aký je znalý vo svete hokeja. Predpokladám, že veľa z nás ani netuší čo stojí za zdanlivo bezvýznamným priateľským stretnutím hokejových fanúšikov a hráčov. Veľké wow momenty v knihe nečakajte, ale nakoľko je hokej kontaktný šport, nájde sa tam viacero AU momentov, až mi bolo niektorých fakt ľúto. Načrtla sa nám tu aj romantická linka, ktorá vôbec nepôsobila násilne, bolo to také prirodzené, príjemné a v priateľskom duchu. Záverom by som chcela spomenúť šiestu kapitolu, kde už celý príbeh knihy graduje. Musím priznať, že som sa neraz zapotila pretože stres striedal vzrušenie, z tej atmosféry sa mi dvíhali chĺpky po tele-zimomriavky, proste živo som si vedela predstaviť tú napätú náladu všetkých na štadióne. Bolo to pre mňa také úplne magické

Ahmose
21.02.2021 4 z 5

Stíhači boli pre mňa veľmi milým prekvapením. Krátke, milé, jednoduché, to sú tri slová, ktorými by som charakterizoval túto knihu. Myslím, že Stíhači sú kniha ako stvorená na oddych, viem si ich dokonale predstaviť ako ľahké, letné čítanie niekde na pláži pri mori. Je vidieť, že autor sa v prostredí hokeja orientuje veľmi dobre. Jeho štýl je svižný, príbeh má dynamiku a pekne odsýpa. Nebudete mať čas sa nudiť.
Samozrejme pokiaľ budete očakávať nejaký wau moment, z ktorého vám padne sánka, budete sklamaný, preto chcem ešte raz zdôrazniť, že Stíhači sú naozaj oddychovka, pri ktorej môžete vypnúť.
Čo mi v knihe chýba, je že by to chcelo dať na začiatok alebo koniec zoznam hráčov, pretože mimo základnej pätice som sa v nich občas strácal.
Veľkým plusom knihy sú veľmi sympatické postavy a príjemný pocit, ktorý po dočítaní budete mať. Pre fanúšikov hokeja povinná jazda. Odporúčam !

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Stíhači v seznamech

Ján Spišiak