Sršeň vrahom? přehled

Sršeň vrahom? https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347721/bmid_srsen-vrahom-SE7-347721.jpg 3 39 39

Všetci máme nejaké svoje tajomstvá: starostlivo ich ukrývame alebo zametáme pod rohožku pri vchodových dverách. Aj na dedinách je to tak. Len tam je tajomstvo o niečo viac strážené, keďže všetci sa navzájom poznajú a klebety, rovnako ako tetky, ktoré ich roznášajú, sú večné. Niekedy však aj tie najzastrčenejšie kúty, kde šírenie osvety funguje starým dobrým spôsobom „vieš, Jožka povedala, že...“, navštívi smrť a tajomstvo sa prevalí. Čo ak spletitá sieť tajomstiev je taká veľká a ťažká, že pretrhnutie jedného vlákna spustí reťazovú reakciu, a oslobodená pravda vypláva na povrch? Peter Belák, dedinský poštár, vyšetruje prípad, najdôležitejším svedkom ktorého je mŕtvy sršeň. Jeho svedectvo je však kľúčové. V priebehu vyšetrovania sa dopátra nielen toho, akým spôsobom vrah dokázal na obeť poštvať roj sršňov, ale zistí veľa vecí o sebe, svojej rodine a dedinčanoch. Nakoniec príde na to, že niektoré pravdy by radšej mali byť navždy zamlčané.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Sršeň vrahom?. Přihlašte se a napište ho.

Ava365
04.05.2024 3 z 5

Napadá mě, že čtenář, který se vyznal v složitých příbuzenských vazbách a v neskutečném množství postav, aniž by si kreslil nějaký plánek, by si zasloužil metál. Detektivka, která se spíš podobala vesnickému románu z jiného století, mi ale byla celkem sympatická, a proto dávám 3*

VendulaB
14.10.2023 4 z 5

Nenáročná, oddechová detektivka, ekvivalent televizní podvečerní kriminálky na Primě. Žádné napětí, nijak zvlášť propracované postavy - k žádné z nich si čtenář nevybuduje vztah. Ale na jeden večer dobrý způsob, jak vypnout.

grizlinka
08.10.2023 3 z 5

Čteno skrze výzvu. Takové oddechové čtení na víkend. Některé věci byly jasné od začátku ale i tak me čtení bavilo. Velice mě potesil závěr a popis toho jak to bude dál,to je v málokteré knize.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Sršeň vrahom? v seznamech

v Právě čtených1x