Speleologie v Jihomoravském kraji přehled

Speleologie v Jihomoravském kraji https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/519463/bmid_speleologie-v-jihomoravskem-kraji-4b5-519463.jpeg 3 1 1

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Speleologie v Jihomoravském kraji. Přihlašte se a napište ho.

David81
16.07.2023 3 z 5

Drobná publikace, která byla vydaná k 1. sjezdu České speleologické společnosti. Obsahuje příspěvky většiny z tehdejších 17 základních organizací ČSS Jihomoravského kraje (chybí jen ZO 6-01, 03 a 07). V každém příspěvku je ve stručnosti shrnuta krátká historie a přehled zkoumaných lokalit, objevů, nebo zahraničních expedic.
Co mě zaujalo: Historie průzkumu Jestřábí skály + info o obnoveném výzkumu jeskyně Předsíňové v roce 1976 (ZO 6-05), popis otevírky propadání ve Zmole ve Vilémovicích (ZO 6-06), průzkum Hlubokého závrtu (ZO 6-10), nebo třeba zmínka o tom, že Jihlavští speleologové byli v té době součástí ZO 6-14 Suchý žleb. Přes svoji stručnost a množství překlepů, podává sešit základní přehled o stavu ČSS krátce po jejím vzniku v době vrcholné normalizace.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Speleologie v Jihomoravském kraji v seznamech