Sovětské tanky druhé světové války přehled

Sovětské tanky druhé světové války
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/538748/bmid_sovetske-tanky-druhe-svetove-valky.jpg 4 1 1

Kompletní přehled obrněného arzenálu Rudé armády z ediční řady Encyklopedie vojenství. Lehké, střední i těžké typy, samohybná děla, výroba a západní dodávky, kanony. Množství lehkých tanků zničených během operace Barbarossa, ikonické T-34 odrážející německý nápor u Kurska, nebo třeba těžké IS-2 valící se do Berlína; to všechno si lze představit pod pojmem obrněné síly Rudé armády. Sovětský svaz za druhé světové války vyprodukoval kolem 100 000 pancéřovaných vozidel a řadu z nich lze hodnotit jako velmi povedené typy. Ve znamení efektivity a výrobní jednoduchosti vznikaly obrněnce, které se staly nadčasovými. Tato publikace vás bezpečně provede rozdílnými verzemi známých tanků a samohybných děl. Ilustrované bokorysy ukážou odlišnosti jednotlivých variant a snadno rozeznáte například jednotlivé výrobní modely legendárního „téčka“ či samohybky SU-76. Prozkoumejte s námi svět ocelových monster Rudé armády. Ediční řada Encyklopedie vojenství představuje obrněnce, letadla, ponorky, lodě a další zbraně mocností od první přes druhou světovou válku po současnost. Je bohatá na technické parametry, originální barevné bokorysy, ilustrace, fotografie a informované texty.... celý text

Literatura naučná Historie Vojenství
Vydáno: , Extra Publishing

Russian Tanks of World War II , 2022

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Sovětské tanky druhé světové války. Přihlašte se a napište ho.

p3tris
06.06.2024 4 z 5

Trošku namlsán předchozí publikací Německé tanky od stejného vydavatelství jsem očekával asi trochu více. Je pravda, že sovětská konstrukční škola za druhé světové války nebyla kdovíjak pestrá. Vlastně se jednalo o pár tankových podvozků buď s jinými věžemi, nebo dosti podobnými nástavbami. Možná proto je asi trochu škoda, že autoři úplně vynechali například řadu průzkumných obrněných automobilů OT. Nebo zajímavé kusy techniky, která vznikly jen v prototypech, ale někdy se i tak zapojily do bojové činnosti. Namátkou dvouvěžový SMK, těžký KV-220, nebo samochodku Objekt 704. Také úplně vynechali kořistní tanky, i když například u Varšavy byla nasazena celá rota tanků Panther. Zase na druhou stranu se celkem podrobně zabývají západními tanky dodanými v rámci lend-lease. Ale i v tomto případě publikace splňuje svůj účel. Za velice příhodnou cenu popisuje všechny zásadní typy a rozdíly v jednotlivých verzích obrněných vozidel nasazených Sovětským svazem za války. Jako příjemný bonus působí článek o tankistech a celá řada přehledných tabulek.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Sovětské tanky druhé světové války v seznamech

v dalších seznamech1x