Smíšené zboží přehled

Smíšené zboží https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/168401/smisene-zbozi-CcE-168401.png 4 5 5

Výbor obsahuje 52 povídek a vyprávění. Oddíl Blednoucí obrázky obsahuje vyprávění vzpomínková, evokující svět autorova mládí a jeho rodného Hradecka. Druhý oddíl O černé hodince soustřeďuje většinou zcela neznámé povídky s "tajemstvím", ve kterých Herrmann navazuje na Arbesova romaneta. Ve třetím oddíle Z pražských zákoutí jsou zařazeny texty, ve kterých nejvýrazněji vyniká autorův soucit s trpícími, jeho důvěrná znalost života "chudých lidí", jeho mimořádná literární paměť rekonstruující mizející svět staré Prahy až do neuvěřitelných podrobností.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Smíšené zboží. Přihlašte se a napište ho.

lenikhor
08.01.2024 5 z 5

Mám moc ráda povídky o staré Praze od Ignáta Herrmanna. Byl to mistr v zachycení obyčejných věcí a zdánlivě obyčejných postaviček, ale v tom je právě to kouzlo, že uměl z obyčejných věcí udělat čtivé povídky, často i humorné. Moc milé počtení pro milovníky staré Prahy.

Marekh
06.07.2018 3 z 5

Citát z povídky Tomáš Chroust:

Ve mžiku jsem se rozpomenul, kterak nejednou, ba velmi často za hovoru pronesl: „Víte, nač bych se rád podíval? Na svůj funus. Mnoho funusů jsem viděl, na mnoha jsem byl, zkapalo mi juž kamarádů na tucty. To není žádný kumšt. Ale vidět vlastní funus! Prý se o tom lidem taky zdává. Ale já jsem jakživ neměl takový sen. Jen jsem četl o jednom králi – nebo to byl papež? -, že si dal zaživa funus vystrojit, aby viděl, jak ho poddaní budou oplakávat. No, král nebo papež si může takový plezír dovolit. Zejtra zas vstane z mrtvých. Ale našinec už z jámy nevyleze.“

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Smíšené zboží v seznamech