Slovanský Goethe v Pešti – Ján Kollár a národní emblematismus středoevropských Slovanů přehled

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/255106/slovansky-goethe-v-pesti-jan-kollar-255106.jpg 4 1 1

Ján Kollár, nejdůležitější postava českého a slovenského národního hnutí, básník, vědec a duchovní pastor žil a tvořil po tři desetiletí v hlavním městě Uher. V tomto prostředí se zrodila jeho Slávy dcera, stejne jako jeho proslulé kázání Dobré vlastnosti národu slovanského, sem si také přivedl svou milovanou ženu Mínu. Szemánova kniha pojednává o čilém duchovním živote uherského hlavního města a jeho působení na Kollára i na jednotlivá národní hnutí: české, slovenské, chorvatské, srbské a maďarské. Na základě nových pramenů autor rekonstruuje rovnež pešťský evangelický církevní život, který Kollárovo dílo i činy do značné míry determinoval. Kniha maďarského literárního historika, bohemisty, slovakisty a univerzitního profesora Róberta Kisse Szemána staví bádání o Kollárovi na zcela nové základy. Pomocí rozsáhlého filologického aparátu načrtá poutavým způsobem portrét této velké postavy českého národního obrození.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Slovanský Goethe v Pešti – Ján Kollár a národní emblematismus středoevropských Slovanů. Přihlašte se a napište ho.

Zatím zde není žádný komentář.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Slovanský Goethe v Pešti – Ján Kollár a národní emblematismus středoevropských Slovanů v seznamech

2014  0%Na úprku před sebou samými - Češi a jejich literatura očima současné maďarské bohemistiky
2015  80%Slovanský Goethe v Pešti – Ján Kollár a národní emblematismus středoevropských Slovanů