Slnečnica - O podriadení slobodnej vôle Bohu přehled

Slnečnica - O podriadení slobodnej vôle Bohu
https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/370873/mid_slnecnica-o-podriadeni-slobodnej-v--LYl-370873.png 5 1 1

Slnečnica je kvet, ktorý je najvernejší slnku. Počas celého dňa sa za ním otáča a dokonca aj v čase, keď už slnko zapadá. Nech slobodná vôľa človeka napodobňuje prirodzený sklon tohto kvetu a neustále sa pozerá na Božiu vôľu ako na svoje Slnko aj počas dní oblačných alebo v dobách ťažkých. V tom spočíva celá svätosť života, ako hovorí teológ: „Zhrnutie kresťanského života a kompendium všetkých čností spočíva v tom, že sa vo všetkom podriadime Božej vôli, takže chceme to isté a nechceme to isté ako Boh. Keď nám Boh niečo prikáže, nech každý ochotne povie: "Áno, Pane, urobím to.“ A keď nám niečo zakáže: „Áno, Pane, neurobím to.“ Pokora podľa svätého Bernarda spočíva v tom, že svoju vôľu podriadime Božej vôli. Všetko sa teda podriaďuje Bohu ako svojmu Stvoriteľovi, lebo všetko Mu slúži; ale od človeka, ktorý je obdarený rozumom, sa očakáva dobrovoľné podriadenie.... celý text

Duchovní literatura Náboženství Filozofie
Vydáno: , Jacobs Light Communication

Heliotropium seu Conformatio humanae voluntatis cum divina , 1627

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Slnečnica - O podriadení slobodnej vôle Bohu. Přihlašte se a napište ho.

vmatusko
11.02.2018 5 z 5

Fantastická kniha, dobre sa čítala. Odporúčam pre všetkých ktorý sa vo svojom kresťanskom živote zamýšľajú nad tým čo Boh na neho, na svet dopúšťa. Autor nás učí aby sme všetko čo nás v živote postretne brali ako Božiu vôľu. V knihe je veľa príkladov z Biblie. Spomína sa tam napríklad aj Jób a jeho modlitba - "Pán dal, Pán vzal, nech je Pánovo meno zvelebené!"
Tuto knihu by si mal jednoznačne prečítať minimálne každý veriaci človek.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Slnečnica - O podriadení slobodnej vôle Bohu v seznamech

v Právě čtených1x