Sizyfos přehled

Sizyfos https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/284695/bmid_sizyfos-MbU-284695.jpg 4 5 5

Edícia mytologických príbehov autora Jaroslava Niňaja prináša príbehy menej známych hrdinov antického sveta, ktoré sú však čitateľsky práve preto ešte zaujímavejšie. Prvým z nich je príbeh korintského kráľa Sizyfa, ktorý bol svedkom toho, ako vládca bohov Zeus násilím uniesol Aigínu, dcéru riečneho boha Ásopa. Aké to malo následky, väčšina ovláda, no čo sa dialo medzitým, sa čitateľ dozvie práve z tohto príbehu. Vyrozprávaný je veľmi „ľudsky“, verne odkazu starých Grékov, podľa ktorých i najvyšší bohovia trpia typickými ľudskými vlastnosťami – láskou, žiarlivosťou, nenávisťou či pomstychtivosťou.... celý text

Literatura slovenská Pro děti a mládež Pověsti
Vydáno: , Slovart (SK)

Sizyfos , 2004

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Sizyfos. Přihlašte se a napište ho.

nikolet
08.02.2024 5 z 5

Krátký a dobře napsaný příběh.

chlo0opek
29.01.2018 3 z 5

Zajímavý příběh ze starořeckých časů. Přečetl jsem ji během návštěvy knihovny, takže to lecos vypovídá i o její délce - opravdu jedna taková čtenářská jednohubka:). Ale k seznámení se s tímto příběhem to rozhodně stačí.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Sizyfos v seznamech