Sisi a její děti přehled

Sisi a její děti
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/215990/mid_sisi-a-jeji-deti-215990.jpg 4 25 25

Životní osudy dětí císařovny Alžběty byly odlišné stejně jako se lišil její vztah k nim. Smrt malé Žofie a Rudolfova sebevražda uvrhly císařovnu do nejhlubšího smutku, Giselin život kolem ní plynul, aniž mu věnovala zvláštní pozornost.

Literatura naučná Biografie a memoáry Historie
Vydáno: ekniha ?

Sisi´s Kinder: Leben im Schatten einer exzentrischen Mutter , 2011

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Sisi a její děti. Přihlašte se a napište ho.

sabina5156
06.01.2023 3 z 5

Sisi je velmi zajímavou historickou postavou, která do veřejného mínění v tehdejší době vnesla řadu velmi revolučních myšlenek. Například se poprvé začalo mluvit o psychických poruchách nebo o poruchách příjmu potravy. Složitost její povahy ji bránila v racionálním uvažování nad sebou samotnou, což v důsledku vedlo k absolutnímu nedostatku sebereflexe a to i ve vztahu ke svým vlastním dětem. Kombinace psychických problémů, nelehké pozice i velmi složitých pravidel habsburského dvora ji vedla k neustálým pochybám o všem kolem sebe. Kromě ní samotné, jelikož její disciplína a perfekcionismus sloužili jako určitá berlička a argument pro každé její jednání. Všechny tyto aspekty její povahy se odrážely na vztahu k jejím dětem. Kniha je velmi dobře vystavěná, příběh je jasný ale věcný. Čte se dobře.

Noisette73
25.09.2020 5 z 5

Krásně napsaná knížka, Sissi mě rozčilovala tím jak každému dítěti měřila jiným metrem.

KITT
25.10.2015 5 z 5

Výborně napsaná kniha, velmi dobře se četla. Dozvěděl jsem se spoustu informací nejen o dětech císařovny Sisi, ale také mnoho zajímavostí o samotné Sisi, které pro mě byly zcela nové. Tuto knihu hodnotím jako jednu z nejlepších knih o císařovně Alžbětě.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Sisi a její děti v seznamech

v dalších seznamech2x