Šinrin-joku: Umenie a veda lesného kúpeľa přehled

Šinrin-joku: Umenie a veda lesného kúpeľa https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488878/bmid_sinrin-joku-umenie-a-veda-lesneho-k-tw2-488878.jpg 4 59 59

Ako vám stromy pomôžu nájsť zdravie a šťastie

Literatura naučná Příroda, zvířata Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Ikar (SK)

Shinrin-Yoku: The Art and Science of Forest Bathing , 2018

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Šinrin-joku: Umenie a veda lesného kúpeľa. Přihlašte se a napište ho.

Inugoya
16.05.2023 4 z 5

Nevím, jestli se to ztratilo v překladu nebo to bylo tak podivně napsáno už v originále, ale v knize dost plavu. Přitom je svým tématem tak zajímavá!

Ale chvíli se tam mluví o lese, pak se skočí na legendu, pak na výzkum, pak na stromy, které v Japonsku rostou... Až mi to občas přijde, že autor to po sobě podruhé nečetl a prostě psal, co mu slina na jazyk přinesla.

Přitom to není jen tak někdo. Qing Li je totiž uznávaná autorita v oblasti Lesní medicíny v Japonsku a předmětem jeho zkoumání je vliv lesa na zdraví člověka.

To, že je nám v lese dobře, to sice všichni tak nějak instinktivně tušíme, ale proč je nám tam dobře, to se vědci snaží zjistit od osmdesátých let dvacátého století.

Výsledky výzkumů tak potvrzují, že někdy se ty pravé zázraky skrývají v úplně obyčejných věcech. Třeba právě v lese.

Knihu doporučuju všem, kdo mají rádi nádherné fotografie a zajímají se o vliv přírody na zdraví člověka. Jen počítejte s tím, že se těmi nesouvislými informacemi budete muset občas dost brodit.

NorthFinder
27.09.2022 5 z 5

Komplexně pojatá kniha o "terapii lesem" z japonského pohledu. Čtivá, zajímavě zpracovaná problematika spojení člověka s přírodou. Stojí za přečtení a za zamyšlení.

domihruzkova
08.03.2022 5 z 5

Už jen listování touhle knihou bylo terapií - úžasné fotografie nádherné japonské přírody, krajiny, stromů a lesů.
Ano, souhlasím s tím, že většina z nás ví, že být v lese je zdravé, ale v knize je vysvětleno PROČ to tak je a díky čemu je nám v lese tak příjemně - jen zelenou barvou to není.

Knižní novinky (21.5. - 3.6.)

21.05.2018

Kniha Šinrin-joku: Umenie a veda lesného kúpeľa v seznamech