Říše milosti přehled

Říše milosti https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324371/bmid_rise-milosti-xZx-324371.jpg 4 112 112

Singsaker a Stoneová série

Detektivní román o středověkých knihách, nebezpečných vrazích a křivdách, které potřebují svůj čas… V roce 1528 se mladý putující františkánský mnich krátce zdrží během svých cest v Bergenu. Když odjíždí na sever, jeho zavazadlo je plné různých nožů a kusu neopracované kůže. O téměř pět set let později se v Muzeu Edgara Alana Poea v Richmondu ve Virginii objeví mrtvola stažená z kůže. Další mrtvola je nalezena mezi vzácnými svazky v knihovně v Trondheimu. Zdá se, že oba zločiny mají souvislost se zvláštním starým textem napsaným na pergamenu – Johannesovou knihou. Tak začíná první román, jenž čtenářům představí novou ústřední policejní dvojici - Američanku Felicii Stoneovou a norského policejního inspektora Odda Singsakera, který se zotavuje po prodělané rakovině.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , XYZ (ČR)

Nådens omkrets

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Říše milosti. Přihlašte se a napište ho.

EmillyT
17.08.2023

Knih, které jsem nedočetla, je opravdu málo, ale bohužel tato se mezi ně zařadila. Opakovaně jsem se do ní pokoušela začíst, ale bez úspěchu. No ne všechny knihy se mohou líbit všem...

Kudlanka03
03.06.2023 3 z 5

První díl série, kde je to natřískané dějem. Detaily vražd nejsou popsány úplně do těch nejhlubších detailů, ale to neubírá. Líbí se mi ty skoky Amerika, Norsko, a historie. Dokonce jsem si rozšířila znalosti v oblasti mědirytu, palimpsestu a dalších termínů. Člověk se zkrátka pořád něco učí.
Zápletka vkusná a opravdu trošku nečekaná. I nějaká ta romantická linka se nám tu objeví. Knihu jsem ulovila v akci a jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

Annkag
19.09.2022 5 z 5

Dle mého gusta si autor vybral za místo děje muzeum Edgara Allana Poa.
Temnotu jeho literární tvorby předčil jenom vrah, který si vezme suvenýry v podobě kůže.
Děsivá představa hrůzných činu byla tak reálně živá, zapáchající a hnilobná.
Já jsem čekala kdo bude odhalen jako vrah.Jako mistr nože způsobem jaký by asi nikdo nechtěl poznat na vlastní kůži.
Nepochybně skvělé byly i retrospektivní pohledy na vznik jedné zvláštní knihy,na Roháčské vykrádání hrobu,děsivé účely kterým mrtvoly posloužily a cesta nožů jednoho lazebníka požehnaně přítomností hladovějícího mnicha.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Říše milosti v seznamech

v Právě čtených5x