Siet viery přehled

Siet viery https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/509395/mid_siet-viery-0tt-509395.jpg 4 10 10

Vědecká a dosud nejúplnější edice vrcholného díla Petra Chelčického a jednoho z nejpozoruhodnějších spisů české reformace. Součástí knihy je také obsáhlý úvod, v němž je v několika kapitolách postupně analyzován nejen obsah, ale i další aspekty Sieti viery, jako jsou například problémy kolem jejího názvu, otázky přesnější datace jejího vzniku, historie recepce tohoto Petrova spisu atd. Pro dokreslení této recepce jsou ostatně připojeny též ediční přílohy, v nichž je publikováno několik drobnějších textů převážně ze 16. století. Závěrečné oddíly svazku pak přinášejí obsáhlé rejstříky i seznam použité literatury.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Siet viery. Přihlašte se a napište ho.

Kuža007
01.09.2018 5 z 5

Tato kniha dokonale popisuje Chelčického představy pravé víry v Boha, a kde je i kritika tehdejší církve.

Stilico
14.02.2013 5 z 5

proč číst tuto knihu - protože je velice zajímavá vzhledem k době, ve které vznikla a o které ledacos vypovídá
proč nečíst tuto knihu - protože je těžké se jí prokousat
určitě by ji měl každý, kdo absolvoval střední školu znát, ale určitě je lepší se s ní seznámit z nějakého rozboru, ať už konkrétně této knihy či díla Chelčického

pufina
18.12.2011 3 z 5

V rámci studia jsem to úspěšně přečetla. Není to příliš záživné, pokud nemilujete historii a nebo zkrátka nemyslíte ve stejném duchu, aby Vás to bavilo. Několik zajímavých pasáží tam rozhodně je, stojí za přečtení. Nicméně hlavní myšlenka je opravdu vynikající, to se musí uznat!

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Siet viery v seznamech

Autoři knihy