Setkáme se v ráji přehled

Setkáme se v ráji https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532539/bmid_setkame-se-v-raji-65d4e04275561.jpg 4 53 53

Thorkild Aske série

I při psaní kriminálních románů může jít o život... Kdysi elitnímu policejnímu důstojníkovi Thorkildu Askemu osud servíroval jednu pohromu za druhou. Prošel si vězením, ztratil práci, dobrou pověst i milovanou ženu. Další nebezpečná situace na sebe nenechá dlouho čekat. Autorka kriminálních románů jej přesvědčí, aby jí pomohl s přípravou nové knihy. Předešlý poradce byl ale v této roli zavražděn. Aske brzy pochopí, že nic není tak, jak se zpočátku domníval... Druhý případ série Thorkild Aske.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: audiokniha , Kniha Zlín

Møt meg i paradis , 2018

Interpreti: Martin Finger

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Setkáme se v ráji. Přihlašte se a napište ho.

Chesterton
31.01.2024 2 z 5

[audiokniha]
Poctivý severský psycho, na který mě nalákal Martin Finger.
V zásadě mě to bavilo, ale opravdu hlavní zásluhu na tom měl skvělý interpret!

Je to sociopsychologický detektivní román mapující severskou realitu
Realitu jinak memocné společnosti než je ta naše.
Že Askem Thorkild zobe? Však i v Česku je léková závislost obrovský problém ...
Bezduchý humanoid je za mě hláška dne :o)
A pak proběhne zběsilé finále, vy se ohlédnete a řeknete si "aha, tak jo"...
Zkrátka a dobře, za víc jak dvě tenhle norský zázrak není, ale určitě jsem se nenudila a to někomu stačí.
2/2

mila2411
03.11.2023 5 z 5

Jedno z velikých přeqapení! Koupeno jako čistý TIP: zlevněná audiokniha v Levných knihách. Nalákal mě hlavně Martin Finger coby interpret a JO. Severská krima toho NEJ ražení! Thorkild mě chytnul a nepustil a hned jsem si koupil první díl - trošku nesystémové, ale nakonec to nijak navadilo :-)

baryska0751
15.02.2023 5 z 5

(SPOILER) I když jsem se do Thurkilda a hlavně do příběhu zamilovala hned v prvním díle, teprve v tomto druhém mi došlo, proč. Autor totiž uvažuje podobně jako já. Máme stejný pohled na svět, na lidi, na spoustu věcí. Chování a motivy jeho postav jsou takové, jaké od nich já očekávám.
Například si takhle čtu pasáž s Gunnarem a říkám si: Chlape, já vím, proč Thurkildovi pořád nadáváš a odháníš ho od sebe, ale zároveň mu nedokážeš odepřít pomoc, když ji potřebuje. Ty prostě cítíš, že máš na spoustě věcí, co se v jeho životě pokazily, svůj díl viny. Proč jsi ho po namáhavé práci v USA a těžkém rozvodu nasadil na ten nebezpečný případ? A proč jsi se za něj jako šéf nepostavil, když jeho jediným proviněním bylo, že naletěl hezké holce?
No a co čtu po pár stránkách? Jak si Gunnar připouští, že Thurkilda neměl nasazovat na ten případ. A jak se ho chtěl jenom zbavit, aby mohl nerušeně klátit jeho bejvalku.
A bum ho, rázem je mi sympatický i Gunnar :D
A vůbec mi nevadí, že jsem o pachateli měla jasno asi od půlky knížky. Stejně to zůstalo napínavé až do konce a já mám ještě dobrý pocit, že jsem "detektiv," když jsem na to tak hezky přišla.
A ta Thurkildova nechuť k mrazivému, mokrému, slanému, větrnému, skalnatému severnímu Norsku je taky přesně můj šálek kávy. Nemám ráda zimu.

Knižní novinky (5. týden)

28.01.2019

Kniha Setkáme se v ráji v seznamech

v dalších seznamech1x