Sekera přehled

Sekera https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426416/bmid_sekera-2zz-426416.jpg 4 172 172

87. revír série

V 87. okrsku je objeven starý muž s těžkou sekerou zaklíněnou do lebky. Pátrání detektivů Hawese a Carelly vede do slepé uličky, vraždící bestie však udeří znovu. V té chvíli případ nabere nový směr a spád. Podaří se mužům zákona zastavit šílence dřív, než bude pozdě? To se dozvíte v jednom z nejzdařilejších detektivních románů Eda McBaina.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Baronet

Axe , 1963

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Sekera. Přihlašte se a napište ho.

Ladinek
15.04.2024 5 z 5

Po mnoha letech jsem se vrátil k McBainovi. A Sekera je vynikající oddechovka v duchu ranných příběhů z 87. revíru. Žádné Evan Hunterovské moralizování, žádné psychologické sondy, žádná morální dilemata. Prosté vyšetřování prostého zločinu s rozumným počtem rozumně krátkých slepých uliček - skvělá nekomplikovaná zábava.

Johny_H.
25.01.2024 4 z 5

Tak po dlouhé době slabší díl nebylo to špatné, ale autor to umí i lépe. Rozhodně se těším i na další díly.

Hanka_Bohmova
06.06.2023 3 z 5

Doteď jsem znala McBaina jen z jedné Plíhalovy písničky, ale když se člověk nudí při nemoci, přečte (skoro) všecko. Přestože to pro ukrácení dlouhé chvíle nebylo špatné, mám v oblibě jiný typ detektivek a k autorovi se už nejspíš vracet nebudu.
Hodně mě pobavily bezvýznamné dialogy policistů, které se blíží až absurdnímu humoru (Kobylky a Mravenci). Připomnělo mi to mou práci pro jazykový korpus - tohle jistě muselo být odposlechnuto v reálu!

Knižní novinky (49. týden)

01.12.2019

Kniha Sekera v seznamech