Saudade – Na kole a v kajaku kolem světa přehled

Saudade – Na kole a v kajaku kolem světa
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404411/bmid_saudade-na-kole-a-v-kajaku-kolem-sv-B8w-404411.jpg 4 98 98

Tři roky na cestě kolem světa a do nitra vlastní duše Ztroskotal na opuštěném ostrově v Karibiku, pracoval v čínském baru, stal se bezdomovcem v San Francisku, vyzval neprostupnou džungli Darién a projel pod polární září Aljašky. Přitom na začátku bylo zlomené srdce, vážná nemoc a obyčejné kolo z bazaru. Mladý cestovatel se vydal hledat ztracenou lásku a léčit své rány tam, kde ožívají romány Jacka Kerouaca. Tříletá cesta mu ale přinesla víc, než čekal. Vydal se nejen kolem světa, ale především do nitra duše.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Saudade – Na kole a v kajaku kolem světa. Přihlašte se a napište ho.

zedir
14.08.2023 5 z 5

Zaujalo mě slovo "saudade" na obálce knihy, tak jsem ji otevřel, abych zjistil, co to vlastně znamená a když jsem zjistil, že je to melancholický pocit touhy po někom nebo něčem, co je v tuto chvíli nepřítomné anebo že si dokonce můžeme i uvědomovat, že se s tímto objektem již nikdy nesetkáme, byl jsem chycen (jsem melancholik). Začal jsem si listovat knihou a když se mi zdála neuvěřitelně čitelná, neváhal jsem a koupil jsem si ji. A i když jsem očekával pohodové čtení, kniha se mi líbila ještě mnohem více, než jsem čekal. Vzhledem k tomu, že v době, kdy se autor na cesty vydal, měl teprve 24 let, neočekával jsem takovou vyzrálost v názorech, prioritách a zamyšleních nad světem a životem, z nichž jsem mnohé cítil stejně, a neměl jsem nikdy pocit, že se svým filozofováním autor snaží jen "chytře" vypadat. Jeho závěry působí skromně a upřímně, poznává nové země a lidi, užívá si cizí končiny, ale zároveň se tu objevuje i stesk po domově, dostává se do nebezpečí a zase z nich vyklouzává a v každém případě a na každém kroku zůstává velkým romantikem a snílkem, v čemž mi chvílemi připomínal Richarda Halliburtona, což ode mě je největší pocta, kterou ke knize mohu napsat (je to můj nejoblíbenější cestopisný autor). Pokud jste ryze racionální lidé nebo držící se při zemi, tato kniha nebude pro vás, ale pokud se se svou představivostí rádi vznášíte do oblak, mohu určitě doporučit.

flare
20.07.2023 5 z 5

Pekne letni cteni...

ber-tram
18.05.2023 5 z 5

Kniha drtivě působivá, autor totální zoufalec. Kdyby radši dělal něco užitečného, než takhle marnit energií. A kvůli ženský!!! Prostě chronická životní mátoha, odvážná natolik, že v hlavní roli obnažuje sama sebe, a zbaběle nenastrčuje fiktivní figurku, jako jiné literární ztroskotanecké duše. Na dluh autenticity jde, že všechny okamžiky doslova na hraně přežití jsou beze svědků. A bujnou, byť dosti topornou poetizující obrazotvorností autor opravdu nestrádá. 11/23

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Saudade – Na kole a v kajaku kolem světa v seznamech

v Právě čtených4x