S Ceausescem na lovu přehled

S Ceausescem na lovu https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431554/bmid_s-ceausescem-na-lovu-tN5-431554.jpg 5 2 2

Mladý rumunský lesní inženýr - Vasile Crisan - se shodou okolností dostane do situace, kdy musí uspořádat lovy pro ' prvního Lovce' Rumunska, N.Ceausesca. Na začátku, když N.Ceausescu postupuje k moci, se chová jako normální lovec, 'eticky', ale postupně, jak se stává 'absolutním pánem', se vzdává veškeré lovecké etiky, veškerých stop lidskosti a stane se z něj chladnokrevný vrah. Vasile Crisan nám představuje skrytou tvář N.Ceausesca, před lidmi dobře utajenou, tvář krvavého lovce, pro kterého pýcha zastřelit ve velkém počtu ty největší medvědy, největší jeleny atd. byla nad veškerou etikou a lidskostí. Kniha je vzrušující s komickými, ale současně tragickými historkami, které ukazují nekonečnou prostopášnost v lesích Rumunska.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize S Ceausescem na lovu. Přihlašte se a napište ho.

Horal123
22.01.2020 5 z 5

Rumunsko je nádherná země a věřte tomu nebo ne Rumuni jsou milí lidé. Jen měli bohužel tu smůlu , že po válce spadli do područí svého "vekého bratra" z východu. Stejně jako my. A co více, k moci se tam dostal opravdový diktátor. A ne ledajaký. Kázal vodu a pil víno a to ze zlatých pohárů. Doporučuji přečíst všem obhájcům komunismu. To co se dělo v Rumunsku bylo strašné. I když tato kniha je zejména svědectvím o totalitě, myslivcům se určitě bude líbit i z odborného hlediska

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha S Ceausescem na lovu v seznamech

Vasile Crişan