Román o věrném přátelství Amise a Amila přehled

Román o věrném přátelství Amise a Amila
https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/104864/roman-o-vernem-prate-104864.jpg 4 81 81

Už titul Zeyerovy knihy napovídá, že půjde o vyprávění, děje a situace, postavy i celkový kolorit, který patří dávné minulosti. A skutečně: látka čerpá ze starofrancouzského eposu z 12. století. Zeyer pro svou knihu využil i nordické pohádky a křesťanské legendy stejně jako motivy i formální postupy z pohádek. Vydání s nádhernými barevnými ilustracemi Artuše Scheinera.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Román o věrném přátelství Amise a Amila. Přihlašte se a napište ho.

Kabuky
11.06.2022 5 z 5

Klasika

Legens
07.04.2022 5 z 5

Krásná velká romantická pohádka pro dospělé. Po přečtení jsem si uvědomil jednu myšlenku, kterou pronesl tuším Alfred Hitchcock: "Nemám rád realismus. Představte si ženu, která celý den drhne schody. Večer jde do kina a co tam uvidí? Ženu drhnoucí schody."
Zeyerův román nás nádherně přenese od reality drhnutí schodů do pohádkového světa. Stojí za to se tomu poddat.

Montague
19.08.2019 5 z 5

Rytířský román se vším co k němu patří, avšak rozhodně ne naivní. Hlavní hrdinové jsou příkladem pravé mužnosti a ušlechtilosti. Děj složený z různých vyprávění v minulosti a velké množství postav může být pro někoho těžce stravitelným.

Neříkej to mámě, Ztracený ráj a dalších 22 nových eknih zdarma

23.10.2022