Provinění Sylvestra Bonnarda, člena francouzského Institutu přehled

Provinění Sylvestra Bonnarda, člena francouzského Institutu https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219654/bmid_provineni-sylvestra-bonnarda-clena--660050723f36d.jpg 4 14 14

Kniha obsahuje řadu autobiografických prvků: místo Bonnardova bydliště se kryje s místem narození a dětství Anatola France, Bonnardova „říše knih“ byla asi velice podobná knižnímu obchodu Franceova otce, jakož i řada zálib. Základním námětem knihy je už tehdy protizákonný konflikt se špatně fungující společenskou institucí (jak je naznačeno přímo v titulu knihy). Toto dílo z roku 1881 proslavilo Anatola France v širších čtenářských vrstvýách a získalo mu i oficiální uznání v podobě ceny Francouzské akademie.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Alois Srdce

Le Crime de Sylvestre Bonnard, membre de l´Institut , 1881

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Provinění Sylvestra Bonnarda, člena francouzského Institutu. Přihlašte se a napište ho.

Hanka_Bohmova
15.10.2019 3 z 5

Autor v jednom místě svého vyprávění použije výraz, který se mi zdá pro celé dílko charakteristický: "jemnost a duševní půvabnost". Ano, taková je to kniha, milá, estetická, až vypolstrovaná. Nesedla mi, víc pro mě znamenají výpovědi o životě jako dramatickém boji o lidskou duši.
Ironický humor, kořenící zejména druhou polovinu příběhu, byl příjemným osvěžením.

BaS1972
18.03.2019 odpad!

Knihu jsem koupila na nádraží v antikvariátu s tím, že ji začnu číst ve vlaku, dočtu doma, a nakonec ji nechám v některé z nádražních knihoven. Opravdu jsem nečekala žádný zázrak. Ale zážitek z četby byl ješťě horší, než bych myslela. Pokud nerozumím tomu, proč byla vůbec tato kniha vydána, o to víc nechápu, jaký mělo smysl ji ještě překládat a šířit dál...

Lessana
03.02.2019 5 z 5

Čítať texty A. Francea je pre mňa ako rozprávať sa s priateľom. So starým, múdrym, šľachetným a láskavým priateľom, v ktorého spoločnosti sa cítim vynikajúco, ako doma. Mám rada ľahkosť, s akou kladie slová k sebe, slová na vyjadrenie ušľachtilých myšlienok. Jeho vtip a nadhľad, ktorými ich spája. A ľahký príbeh, zdanlivo banálny, v ktorom akoby len tak, mimochodom zaznejú mnohé životné pravdy (z úst postáv, ktoré sa mi podobajú, alebo ja im?). Pre tento pocit súznenia rada čítam, pre ten pocit, že neexistuje čas, že priateľ tu stále je, v dielach, ktorými teší aj dnes.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Provinění Sylvestra Bonnarda, člena francouzského Institutu v seznamech

Anatole France