Pribina – meč a kríž přehled

Pribina – meč a kríž https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/499085/mid_pribina-mec-a-kriz-oSk-499085.jpg 5 2 2

Román ponúka príbeh muža hľadajúceho Pravdu, vzhliadajúceho na vysoké méty a usilujúceho sa o vznešené ciele, ku ktorým vedie tŕnistá cesta všednej každodennosti. Pred čitateľom sa odvíja živý obraz pohnutých slovenských a stredoeurópskych dejín 9. storočia, ktorých spolutvorcom bol knieža Pribina.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pribina – meč a kríž. Přihlašte se a napište ho.

Ivan53
17.06.2023 5 z 5

Na knihu som narazil v maličkom kníhkupectve pred mnohými rokmi, a práve vďaka tejto som sa neskôr dostal i k iným románom o Pribinovi. Naozaj mi to pripomína Dobrodružstvá Mórica Beňovského :) Od pokojného života v Nitrave, cez vojnu s Mojmírom, útek, a potom boje po boku pár verných s Frankmi, Chorvátmi, Bulharmi... Napokon život v udelenej Panónii a smrť. Živý dej, veľa priamej reči, zapáči sa i každému rodoľubovi. Opis bojov sa naozaj podaril. Primerane opísané ľúbostné i medzikmeňové vzťahy. Oproti románom Pribina od Pavla Stancela či Františka Cecka-Kubernáta je tento rozsiahlejší i obsiahlejší, a venuje sa Pribinovi až do jeho smrti. Veľmi príjemné čítanie.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Pribina – meč a kríž v seznamech

v dalších seznamech1x