Přepadení přehled

Přepadení https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/242582/mid_prepadeni-rYc-242582.png 5 4 4

Podtitul: Německý výsadek na Albertově kanálu, útok na tvrz Eben-Emael a Mansteinovo „seknutí srpem“ 1940. Nezvykle výpravná kniha o začátku druhé světové války na Západě, připravovaná autory po řadu let. Napínavé čtení o jedinečném příběhu - pojednává o útoku elitního oddílu německých parašutistů, který byl úvodem k porážce Francie v roce 1940. O akci osobně vymyšlené Hitlerem a ověřené závěrečným výcvikem na československém opevnění v Orlických horách v okolí Králík. Dozvíte se neuvěřitelné detaily o přepadu belgické superpevnosti Eben-Emael za prvního použití tajných zbraní. Kniha byla napsána díky informacím a materiálům z osobního archivu velitele a účastníků této mimořádné operace. Rozsáhlé a početné přílohy v knize obsahují např. podrobné plány pevnosti, popisy použité techniky včetně letadel a tanků a řadu dosud nepublikovaných dokumentů, včetně kompletního přehledu vojenského materiálu ukořistěného Němci při okupaci ČSR. Jde o mimořádnou knihu o prvním a v dějinách také posledním dobytí pevnosti ze vzduchu. Publikace obsahuje přes 600 fotografií (i barevných), kreseb a obrázků, téměř 200 plánů, to vše na kvalitním křídovém papíru. Vložené dva listy A3 s plány tvrze.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Přepadení. Přihlašte se a napište ho.

matej0399
17.11.2023 5 z 5

Skvěle zpracovaná kniha! Autoři výborně zpracovali příběh belgické pevností Eben-Emael. Kromě průběhu samotné bitvy zde najdete i informace o výzbroji obránců i útočníků, archivní dokumenty nebo historické i současné fotografie.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Přepadení v seznamech